Ireneusz Mamrot nowym trenerem Miedzi Legnica

8 kwi 2024 Udostępnij
miedzlegnica.eu
Fot. 400mm.pl

Nowym trenerem Miedzi został Ireneusz Mamrot. Pochodzącego z Trzebnicy szkoleniowca bez wątpienia tytułować można specjalistą od awansów. W bogatym CV posiada również wicemistrzostwo kraju oraz awans do finału Pucharu Polski. Z legnickim klubem związał się umową do końca sezonu 2024/2025 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Jest to dla mnie duże wyzwanie, bo Miedź jest klubem, który jeszcze niedawno grał w PKO BP Ekstraklasie. Takie są też tutaj ambicje i cele. Natomiast wiadomo, że w tym momencie sytuacja w tabeli jest trudniejsza, ale dopóki jest możliwość grania o coś, to na pewno podejmiemy rękawicę. Ważne jest również to, żebym jeszcze lepiej poznał zawodników w kontekście nowego sezonu, bowiem czasami nawet na treningu piłkarz pokazuje inne walory i możliwości niż w samym meczu - powiedział Ireneusz Mamrot po związaniu się umową z legnickim klubem.

Trener Mamrot to bez wątpienia specjalista od awansów. Karierę szkoleniową rozpoczął w klubie z rodzinnej miejscowości – Polonii Trzebnica. Renomę na Dolnym Śląsku zyskał natomiast prowadząc nieistniejący już klub Wulkan Wrocław, który w latach 2004-2008 wprowadził rok po rok z klasy B do III ligi. Następnie wrócił do Polonii, z którą również wywalczył promocję do III ligi. W grudniu 2010 roku objął Chrobrego Głogów, którego prowadził do czerwca 2017 roku. W tym czasie awansował z pomarańczowo-czarnymi z III ligi na zaplecze piłkarskiej elity, ugruntowując pozycję klubu z Głogowa w 1 Lidze.

Znakomita praca wykonywana na Dolnym Śląsku została dostrzeżona przez władze Jagiellonii Białystok, która była kolejnym przystankiem w trenerskiej karierze Mamrota. Już w swoim pierwszym roku pracy z drużyną z Podlasia szkoleniowiec wywalczył wicemistrzostwo kraju. Rok później z żółto-czerwonymi dotarł do finału Pucharu Polski, w półfinale eliminując Miedź. Pracował również w Arce Gdynia, Łódzkim Klubie Sportowym oraz Górniku Łęczna, którego prowadził w rundzie jesiennej bieżącego sezonu. 

Trener Mamrot wnosi do Miedzi ogromne doświadczenie, ale też duży entuzjazm i zapał do pracy. Jestem pewny, że przełoży to na drużynę. Zostało osiem kolejek ligowych i chcemy te mecze wygrać. Ale to również czas, by trener zweryfikował kadrę zespołu pod kątem przyszłego sezonu – powiedział Tomasz Brusiło, prezes Zarządu Miedzi.

Życzymy powodzenia!

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.