Inauguracja roku szkolnego w SMS-ie RKS Raków Częstochowa S.A.

5 wrz 2017 Udostępnij

4. września 2017 roku to niezwykle ważna data dla RKS-u Raków i Akademii Raków. W tym dniu młodzi adepci piłkarscy rozpoczęli naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego RKS Raków Częstochowa S.A.

W pierwszej klasie naszego Liceum Ogólnokształcącego będzie się uczyć siedemnastu chłopców, którzy jednocześnie edukację łączyć będą z treningami piłkarskimi. - Bardzo się cieszę, że nadszedł dzień inauguracji. Szkoła Mistrzostwa Sportowego to jeden z filarów Akademii. Akademia to nie tylko projekt dotyczący szkolenia na zielonych boiskach. To projekt edukacyjny i wychowawczy. Nie każdy nasz młody adept zadebiutuje w pierwszej drużynie Rakowa, ale dzięki temu, że chcemy przekazać odpowiednie wartości etyczno-moralne, to jest szansa, że uczniowie do nas wrócą, jako na przykład fizjoterapeuci, lekarze sportowi, czy nauczyciele - mówił na otwarciu Szkoły dyrektor Akademii Raków Marek Śledź. 

 

- Projekt, który dzisiaj ma swoją inaugurację jest bardzo ważny w strategii działania naszego Klubu. Jako Raków czujemy się w obowiązku, aby wypełniać także rolę społeczną w naszym mieście. Chcemy, aby Szkoła Mistrzostwa Sportowego się dalej rozwijała. A my dołożymy wszelkich starań, żeby młodzi uczniowie mieli zapewniony rozwój na płaszczyźnie sportowej oraz edukacyjnej - podsumował prezes RKS-u Raków Janusz Żyła. 

 

O tym, jak będzie wyglądał typowy dzień szkolnych młodych piłkarzy opowiada zastępca dyrektora Akademii do spraw organizacji szkolenia -Maciej Strożek. - Zawodnicy w naszej szkole meldują się o godzinie 8. Do 13.30 trwają lekcje. Po zajęciach uczniowie spotykają się na wspólnym obiedzie, a następnie busem udają się na MSP "Raków", gdzie mają zaplanowany trening. Całkowity koszt szkolenia, wyżywienia oraz noclegów w miejskiej Bursie (dla uczniów mieszkających poza granicami miasta) zapewnia Szkoła Mistrzostwa Sportowego. 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.