Hit w Legnicy, debiut Baniaka

16 mar 2018 Udostępnij

Miedź Legnica będzie bronić pozycji lidera w starciu z rewelacją z Suwałk. Pogoń stanie przed kolejną szansą na przełamanie domowej niemocy. W 22. kolejce będziemy również świadkami debiutu Bogusława Baniaka na ławce trenerskiej Górnika Łęczna.

22. kolejkę otworzy spotkanie lidera Nice 1 Ligi, Miedzi Legnica z rewelacją rozgrywek – Wigrami Suwałki. Oba zespoły rozpoczęły 2018 rok od dwóch zwycięstw. Zespół z Suwałk nie przegrał w lidze od 9 spotkań, ale ekipa Miedzi w tamtym tygodniu przerwała podobną passę Zagłębia. Czy dziś będzie podobnie? To spotkanie będzie także pojedynkiem snajperów. Piasecki, Piątkowski, a może Klimala? Który z nich będzie cieszył się z gola? Zapraszamy do Polsatu Sport od 20:30!

 

Puszcza Niepołomice czeka na zwycięstwo od pięciu spotkań. W 2018 beniaminek zagra u siebie po raz pierwszy. To właśnie na własnym stadionie Puszcza zdobyła większość punktów z całego swojego dorobku, bo 16 z 27 punktów. Zagłębie przyjeżdża po przerwanej passie 10 spotkań bez porażki. Czy zespół Dariusza Dudka pokusi się o kolejną serię?

 

Pogoń Siedlce nie wygrała ani nie strzeliła bramki w 2018 roku. Podopieczni Dariusza Banasika ugrzęźli w dole tabeli, a przed nimi kolejny trudny pojedynek. Do Siedlec przyjeżdża bowiem jeden z kandydatów do awansu – Stal Mielec. Gospodarze w tym sezonie wyjątkowo źle radzą sobie na własnym terenie. Z 10 spotkań przed własną publicznością wygrali zaledwie jeden raz, a było to… 9 września przeciwko Stomilowi Olsztyn. Stal nie zachwyciła w pierwszym meczu, ale zainkasowała trzy punkty. Czy w sobotę zespół Zbigniewa Smółki pokusi się o piąte kolejne zwycięstwo w lidze?

 

 

Górnik Łęczna już z nowym trenerem – Bogusławem Baniakiem podejmie zespół Chrobrego. Gospodarze kontynuują fatalną dla siebie serię 11 spotkań bez zwycięstwa. Chrobry po nieudanym początku wygrał u siebie z Olimpia 3:2. Po raz kolejny zespół Grzegorza Nicińskiego do zwycięstwa pociągnął Mateusz Machaj, który strzelił bramkę i miał udział przy dwóch pozostałych. Dzięki strzelonej bramce, pomocnik Chrobrego zrównał się w klasyfikacji króla strzelców z Szymonem Lewickim z Zagłębia Sosnowiec.  

 

GKS Tychy podobnie jak Stomil Olsztyn przed tygodniem nie zagrały swoich spotkań. Tyszanie mają obecnie pięć punktów przewagi nad „Dumą Warmii”. Zwycięstwo pozwoli więc GKS-owi odskoczyć od dna tabeli. Dla Stomilu trzy punkty mogą oznaczać wyjście ze strefy spadkowej do barażowej. Spotkanie w Tychach na antenie Telewizji Polsat w sobotę od 17:30.

 

Dwa, rewelacyjne beniaminki w sobotnie popołudnie spotkają się w Częstochowie. Po raz pierwszy Raków zagra przy sztucznym oświetleniu, co będzie niewątpliwie dodatkowym smaczkiem tego meczu. Zarówno Raków, jak i Odra mają szanse na awans do ekstraklasy. Podopiecznym Marka Papszuna łatwiej jednak jak pokazuje tabela idzie zdobywanie punktów poza Częstochową. Z kolei Odra doskonale radzi sobie przed własnymi kibicami.

 

Kolejne spotkanie w tej kolejce bardzo ważne dla układu dolnych rejonów tabeli. Olimpia podejmie u siebie Drutex-Bytovię. Gospodarze w poprzedniej kolejce przełamali passę ponad 400 minut bez gola, ale nie przyniosło to jednak trzech punktów. Z kolei „Czarne Wilki” na inaugurację przegrały w Chorzowie.

 

Ruch jeśli wygrywa, to najczęściej na własnym stadionie. Z kolei Podbeskidzie w delegacji wygrało tylko jeden raz. Wygrana przyszła jednak z niebyle kim, bo liderującą obecnie Miedzią Legnica. Dla „Górali” będzie to też pierwsze spotkanie w tym roku na wyjeździe. „Niebiescy” by myśleć o utrzymaniu po prostu muszą to spotkanie wygrać. Bielszczanie zajmują przed 22. kolejką miejsce w środku tabeli, mając 10 punktów przewagi nad strefą spadkową i blisko 10 straty do pierwszego miejsca.

 

 



ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.