Hit na Limanowskiego

19 sie 2017 Udostępnij

To niewątpliwie jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań w rundzie jesiennej, jakie rozegrają czerwono-niebiescy. W sobotę na Limanowskiego Raków podejmie GKS Katowice.

Częstochowianie zwyciężyli w rozgrywkach drugoligowych sezonu 2016/2017 z przytupem. Z dorobkiem 71 punktów (i tylko trzema porażkami) zyskali mistrzostwo II ligi i zasłużenie awansowali na zaplecze Lotto Ekstraklasy. Po promocji do wyższej ligi nie spoczęli na laurach. Klub przeszedł rewolucję kadrową, do drużyny dołączyło aż trzynastu nowych graczy, którzy mają powalczyć nie tylko o utrzymanie, lecz o wyższe cele.

W trzech kolejkach bieżącego sezonu gracze Rakowa radzili sobie ze zmiennym szczęściem. Na początek zremisowali u siebie z faworyzowaną Miedzią Legnica (0:0), następnie wygrali na wyjeździe z innym beniaminkiem, Puszczą Niepołomice (3:2). W poprzedniej kolejce przed własną publicznością musieli uznać wyższość Chojniczanki (0:1) i z pewnością będą chcieli wreszcie wygrać na własnym stadionie. Kurs w Fortunie, że Raków pierwszy w sobotę strzeli bramkę wynosi 1.9.

 

Początek obecnych rozgrywek Nice 1 Ligi nie ułożył się po mysli katowiczan. GKS w trzech dotychczasowych meczach zdobył zaledwie jedno oczko. Na inaugurację rozgrywek nasz sobotni przeciwnik przegrał przed własną publicznością z Pogonią Siedlce 1:2. Następnie przyszedł remis 1:1 z Miedzią Legnica, a przed tygodniem na Bukowej ponownie górą byli goście, czyli Puszcza Niepołomice, która wygrała 2:1. Ekipa ze Śląska plasuje się na 15. miejscu w tabeli. Kurs w Fortunie, że GKS strzeli dokładnie dwie bramki wynosi 3.6.

 

GKS natomiast pojedzie do Częstochowy, by powalczyć o utrzymanie korzystnego bilansu ligowego z tym zespołem. Trójkolorowi nie przegrali na częstochowskiej ziemi od sezonu 1995/1996, łącznie w przeszłości przytrafiło im się to tylko dwukrotnie – w 1963 i 1996 roku.

Historia spotkań ligowych GKS-u z ekipą spod Jasnej Góry pokazuje, że obie drużyny mierzyły się ze sobą czternastokrotnie. Trójkolorowi wychodzili zwycięsko z tych potyczek dziewięć razy, trzykrotnie dochodziło do podziału punktów.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.