Hit kolejki w Grudziądzu!

21 kwi 2017 Udostępnij

To spotkanie zapowiada się jako hit Nice 1 Ligi. Zagłębie jeśli chce pozostać na miejscu premiowanym awansem, musi wygrać. Przeciwnikiem jest jednak Olimpia, która u siebie nie przegrała od października! Co więcej zespół z Grudziądza również walczy o awans.

Pierwsza pozycja była zajęta przez sosnowiczan do środy, ponieważ tego dnia Sandecja Nowy Sącz pokonała u siebie Stal Mielec w zaległym meczu i wyprzedziła Zagłębie. 


Grudziądz - teren bardzo gorący i ostatnio źle wspominany przez ekipę z Sosnowca. W minionym sezonie Zagłębie dostało mocno po głowie i wyjechało z bagażem czterech goli. Kurs w Fortunie, że Olimpia wygra do zera wynosi 4.05. Wiosną piłkarze z Grudziądza są niekwestionowanym liderem z dorobkiem 18 punktów (w drugiej rudzie tyle samo "oczek" wywalczyła Sandecja Nowy Sącz, ale rozegrała o 1 mecz więcej). Natomiast po dwóch rundach są na 5. miejscu (ze stratą tylko 3 punktów do lidera z Nowego Sącza).

 

Dodatkowo Olimpia w drugiej rundzie nie przegrała spotkania u siebie, 5-krotnie odsyłała gości do domu bez złudzeń, co więcej w tym czasie straciła tylko jedną bramkę w starciu z Miedzią Legnica. Była to pierwsza wiosenna kolejka, a legniczanie (dokładniej Petteri Forsell) pokonali Jakuba Wrąbla w doliczonym czasie gry (łączny bilans bramkowy Olimpii z wiosny z meczów u siebie to 8:1)! Zespół Jacka Paszulewicza nie przegrał u siebie od 1 października 2016 roku. Kurs, że Olimpia wygra obie połowy sobotniego spotkania wynosi 8.1.  

Zagłębiacy nie mają szczęścia do Olimpii. W pierwszym ligowym meczu - w II lidze - sosnowiczanie byli górą i wygrali 1:0, jednak później nie było tak kolorowo, gdyż 3 remisy. Po awansie na zaplecze ekstraklasy Zagłębie zaczęło również od podziału punktów (0:0), kolejne mecze były bardziej bolesne, gdyż dwie wysokie porażki 2:4 i 3:5. 

Podopieczni trenera Dariusza Banasika z wielką koncentracją i uwagą muszą grać przy Karolu Angielskim. Ten młody chłopak w tym sezonie dawał powód do radości swoim kibicom już 13 razy i ex aequo z Petterim Forsellem dowodzi na liście króla strzelców Nice 1 Ligi.

 

Media Press Kit: Olimpia Grudziądz - Zagłębie Sosnowiec

 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.