Gol, asysta, punkty, Podgórski

27 maj 2021 Udostępnij

Już pod koniec rundy jesiennej, Jacek Podgórski był najefektywniejszym zawodnikiem Korony Kielce i jednym z dwóch piłkarzy najczęściej asystujących w Fortuna 1 Lidze. Po przyjściu trenera Dominika Nowaka jego statystyki jeszcze bardziej poszły w górę i dziś to - razem z Pirulo z ŁKS-u Łódź - król ostatniego podania w lidze.

Pirulo i Podgórski mają po siedem asyst. Hiszpan strzelił przy tym 12 goli, gracz Korony trafił pięć razy. Wynik ten daje Podgórskiemu miejsce w top 10 ligowej klasyfikacji kanadyjskiej. Jeśli zaś chodzi o zespół z Kielc to pod tym względem nie ma sobie równych. Drugim najefektywniejszym piłkarzem kieleckiego zespołu jest Jakub Łukowski (pięć goli + dwie asysty). Doświadczony Jacek Kiełb uzbierał cztery punkty (za cztery gole), tyle samo co Emile Thiakane (trzy gole + jedna asysta). Cztery punkty miał jesienią Wiktor Długosz, który później przeniósł się do Rakowa Częstochowa.

 

Podgórski bardzo dobrze rozpoczął obecny sezon - w 2. kolejce przeciwko GKS-owi Jastrzębie dwukrotnie asystował przy golach. Kolejne asysty zaliczył w 7. kolejce z GKS-em Tychy, 11. z Zagłębiem Sosnowiec i w przełożonym z 10. kolejki na późniejszy termin starciu ze Stomilem Olsztyn. 21 listopada z GKS-em Bełchatów strzelił pierwszego gola i na tym w rundzie jesiennej poprzestał.

 

To, że robił takie liczby, nie jest przypadkiem. Procentowała znajomość z trenerem Maciejem Bartoszkiem, z którym pracował wcześniej w Chojniczance Chojnice. W Koronie Bartoszek ustawił Podgórskiego wyżej pola karnego rywali (prawa pomoc), dzięki czemu wydobył ofensywny potencjał piłkarza. - Przed transferem do Korony, trener Bartoszek zasugerował, że widzi dla mnie miejsce na boku pomocy. Kiedy jednak Grzegorzowi Szymusikowi przytrafiła się z kontuzja, został zmuszony przestawić mnie na prawą obronę. Po powrocie Grześka znów gram jako skrzydłowy. Tutaj mam duże większe możliwości w ofensywie, inaczej, gdy występuję na boku obrony. Wówczas bardziej się koncentruje na tym skrawku boiska, który jest za mną, a nie przede mną, jak w roli skrzydłowego. Ogólnie to czuję się ofensywnym zawodnikiem, odpowiedzialnym za kreowanie gry - mówił Podgórski.

 

Z miesiąca na miesiąc rosła jego pewność siebie. Kiedy więc w pojedynku z GKS-em Bełchatów pierwszy rzut karny przestrzelił kapitan Kiełb, on poszedł do drugiej "jedenastki" i pewnym strzałem zapewnił zwycięstwo Koronie 1:0. - Brawa należą się Jackowi, który wziął wszystko na siebie. Nie był wyznaczony do karnego. Pokazał charakter i w najbliższym czasie, to on będzie strzelał - powiedział Bartoszek.

 

Kolejna sposobność ku temu nadarzyła się 24-letniemu piłkarzowi na początku rundy wiosennej przeciwko Górnikowi Łęczna. Znów się nie pomylił. Zdobył jedyną bramkę w spotkaniu. Tyle że wówczas Koronę prowadził już Kamil Kuzera, wcześniejszy asystent Macieja Bartoszka. W czasie, gdy za wyniki kielczan odpowiadał Kuzera (cztery kolejki - między 13 marca, a 10 kwietnia) Podgórski indywidualnie zapunktował tylko raz, właśnie z Górnikiem.

 

Odkąd Koronę prowadzi Dominik Nowak (od 25. kolejki) wychowanek Chojniczanki ponownie błyszczy w ofensywie. Do swojego indywidualnego dorobku dołożył po dwa gole i asysty. Bardzo dobrze spisał się z Bełchatowem (gol, asysta). Z Apklan Resovią trafił do bramki po składnej akcji zespołu.

 

- Podgórski zachował się świetnie - ocenił Nowak. Świetny liczbowo jest cały trwający sezon dla Podgórskiego. - Na jego formę rzutują ciężka praca i wewnętrzna wiara w siebie. Jacek jest bardzo pozytywną osobą i tą pozytywną energię przekłada na zespół. To zawodnik, który w trakcie meczu jest bardzo skoncentrowany na drużynie i swojej grze. Zrobił krok do przodu, to jest najważniejsze. Mam nadzieję, że kolejny krok zrobi dzięki naszej wspólnej pracy. Dla mnie trenera nie ma przecież nic ważniejszego jak rozwój jednostki - mówi trener Korony.

 

Kiedyś już Podgórski punktował najlepiej w drużynie. To był sezon 2016/17, kiedy pełnił rolę młodzieżowca w Chojniczance. W rundzie jesiennej zdobył najwięcej punktów w systemie Pro Junior System z całej ligi. Teraz w Kielcach udowadnia, że co jak co, ale potrafi mocno pójść w punkty.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.