GKS Tychy – Stomil Olsztyn 1:0

18 mar 2018 Udostępnij

W meczu 22. kolejki Nice 1 Ligi piłkarze GKS Tychy pokonali na własnym terenie drużynę Stomilu Olsztyn 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów dla tyszan zdobył w końcowym fragmencie spotkania Kamil Zapolnik.

W 5. minucie piłkę w pole karne tyszan wstrzelił Piotr Głowacki, a wychodzący z bramki GKS Konrad Jałocha uprzedził Tomasza Wełnickiego, który sprytnym strzałem chciał ulokować futbolówkę w siatce. W pierwszym minutach optyczną przewagę posiadali goście, co potwierdzili w 19. minucie gry, kiedy to po podaniu Marcela Ziemanna piłkę bez namysłu uderzył Artur Siemaszko. Po raz kolejny jednak świetną, instynktowną interwencją popisał się Jałocha.

Z każdą kolejną minutą do głosu dochodzili podopieczni Ryszarda Tarasiewicza, przejmując inicjatywę i ilość stwarzanych sytuacji. W 22. minucie meczu zagraniem z głębi pola popisał się Łukasz Bogusławski, a nabiegający na piłkę Zapolnik był bliski wykorzystania błędu na linii Leszczyński-Baranowski, ale ostatecznie defensor Stomilu wybił piłkę niemal z linii bramkowej.

W 40. minucie byliśmy świadkami kluczowej sytuacji dla losów kolejnych minut spotkania. Po ataku na Wróblewskiego drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został obrońca olsztynian, Lukáš Kubáň. Chwilę po przerwie dobrą okazję na bramkę miał Łukasz Grzeszczyk, ale po dograniu Bernhardta posłał futbolówkę obok słupka.

Tyszanie im bliżej końca, tym mocniej napierali na bramkę Stomilu. W 69. minucie gry po dośrodkowaniu Dawida Abramowicza, w szesnastce gości najwyżej wyskoczył Marcin Biernat, jednak jego strzał głową pofrunął nad poprzeczką. Decydujący cios Trójkolorowi zadali w 73. minucie, kiedy to po wrzutce Grzeszczyka i strąceniu futbolówki przez Daniela Tanżynę, strzałem głową w długi róg bramki, golkipera przyjezdnych pokonał Zapolnik. W doliczonym czasie gry kontratak GKS mógł zamknąć drugim golem Maciej Mańka, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

GKS Tychy - Stomil Olsztyn 1:0 (0:0)

1:0 Zapolnik 73'

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).

Żółte Kartki: Wróblewski, Zapolnik - Bucholc, Wełnicki, Kuban, Lech, Piotr Głowacki, Karankiewicz.

Czerwona kartka: Kuban (za drugą żółtą).

Widzów: 1649.

GKS Tychy: Jałocha - Grzybek, Biernat, Tanżyna, Abramowicz - Bernhardt, Daniel, Bogusławski, Grzeszczyk (90' Mańka), Wróblewski (62' K. Piątek) - Zapolnik (77' Vojtuš).

Stomil Olsztyn:  Leszczyński - Bucholc, 23. Baranowski, 27. Wełnicki, Kuban - Ziemann, Lech, 7. Paweł Głowacki (79' Karankiewicz), 6. Ramírez (46' Mosakowski), Piotr Głowacki  (77' Zając) - Siemaszko.