GKS Tychy pokonały lidera

19 sie 2017 Udostępnij

W meczu 4. kolejki Nice 1 Ligi piłkarze GKS Tychy pokonali na własnym terenie liderującą przed tą serią gier drużynę Drutex-Bytovii Bytów 1:0 (1:0). Bramka dla tyszan padła po samobójczym trafieniu Bartłomieja Poczobuta.

Tyszanie od pierwszego gwizdka sędziego próbowali narzucić swój styl gry i byli zespołem aktywniejszym w budowaniu akcji. Efekty tego przyszły już w 5. minucie spotkania, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w wykonaniu Marcina Radzewicza, piłkę strącił Łukasz Bogusławski, a ta trafiła w Bartłomieja Poczobuta, który skierował ją do własnej bramki.

Mimo szybkiego prowadzenia podopieczni Jurija Szatałowa szli za ciosem i z powodzeniem konstruowali kolejne ataki. W 30. minucie gry bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę gości uderzał Adrian Łuszkiewicz, a futbolówka spadła tuż za poprzeczką. Chwilę później kilkanaście metrów z piłką przebiegł Dawid Błanik, zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, a i tym razem piłka nieznacznie minęła światło bramki.

Po przerwie z większym animuszem ruszyli piłkarze z Bytowa, bo już w 50. minucie z ostrego kąta z rzutu wolnego uderzał Sławomir Duda, jednak dobrym refleksem popisał się w tej sytuacji Rafał Dobroliński, odbijając piłkę poza boisko. Kilka minut później goście ponownie stworzyli zagrożenie pod tyską bramką ze stałego fragmentu gry, a tym razem piłka uderzona przez Sebastiana Kamińskiego zatrzymała się na słupku.

Swoje szanse po przerwie mieli również "Trójkolorowi". W 61. minucie gry dośrodkowanie Mateusza Grzybka z prawej strony boiska trafiło wprost na głowę Piotra Ćwielonga, a jego uderzenie instynktownie obronił Mateusz Oszmaniec. Świetną akcję popularny "Pepe" popisał się z kolei w 78. minucie, kiedy to po dobrym przyjęciu piłki, minięciu przeciwnika, oddał strzał, który z dużym trudem sparował golkiper Bytovii.