GKS Tychy pokonały lidera

19 sie 2017 Udostępnij

W meczu 4. kolejki Nice 1 Ligi piłkarze GKS Tychy pokonali na własnym terenie liderującą przed tą serią gier drużynę Drutex-Bytovii Bytów 1:0 (1:0). Bramka dla tyszan padła po samobójczym trafieniu Bartłomieja Poczobuta.

Tyszanie od pierwszego gwizdka sędziego próbowali narzucić swój styl gry i byli zespołem aktywniejszym w budowaniu akcji. Efekty tego przyszły już w 5. minucie spotkania, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w wykonaniu Marcina Radzewicza, piłkę strącił Łukasz Bogusławski, a ta trafiła w Bartłomieja Poczobuta, który skierował ją do własnej bramki.

 

Mimo szybkiego prowadzenia podopieczni Jurija Szatałowa szli za ciosem i z powodzeniem konstruowali kolejne ataki. W 30. minucie gry bezpośrednio z rzutu wolnego na bramkę gości uderzał Adrian Łuszkiewicz, a futbolówka spadła tuż za poprzeczką. Chwilę później kilkanaście metrów z piłką przebiegł Dawid Błanik, zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, a i tym razem piłka nieznacznie minęła światło bramki.

Po przerwie z większym animuszem ruszyli piłkarze z Bytowa, bo już w 50. minucie z ostrego kąta z rzutu wolnego uderzał Sławomir Duda, jednak dobrym refleksem popisał się w tej sytuacji Rafał Dobroliński, odbijając piłkę poza boisko. Kilka minut później goście ponownie stworzyli zagrożenie pod tyską bramką ze stałego fragmentu gry, a tym razem piłka uderzona przez Sebastiana Kamińskiego zatrzymała się na słupku.

Swoje szanse po przerwie mieli również "Trójkolorowi". W 61. minucie gry dośrodkowanie Mateusza Grzybka z prawej strony boiska trafiło wprost na głowę Piotra Ćwielonga, a jego uderzenie instynktownie obronił Mateusz Oszmaniec. Świetną akcję popularny "Pepe" popisał się z kolei w 78. minucie, kiedy to po dobrym przyjęciu piłki, minięciu przeciwnika, oddał strzał, który z dużym trudem sparował golkiper Bytovii.

 

SKRÓT SPOTKANIA

 


1:0 Poczobut 5' sam.

 

Żółte kartki: Stasiak, Fran Gonzales, Kpassa.

 

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa).

 

GKS Tychy: Dobroliński - Grzybek, Tanżyna, Bogusławski, Abramowicz - Radzewicz (59' Szumilas), Łuszkiewicz, Matusiak, Ćwielong, Błanik (88' Kaczmarczyk) - Zapolnik (85' Fidziukiewicz).

 

Drutex-Bytovia Bytów: Oszmaniec - Kamiński, Stasiak, Fran Gonzalez, Wilczyński - Hebel, Duda, Poczobut (67' Wolski), Wacławczyk (67' Kpassa), Biel (46' Jakóbowski) - Surdykowski. 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.