GKS Tychy lepszy od Piasta Gliwice

25 cze 2017 Udostępnij

W pierwszym sparingu przed startem sezonu 2017/18 GKS Tychy pokonał Piast Gliwice 3-0. Wszystkie bramki dla tyszan zdobył sprowadzony dwa tygodnie temu, Adrian Łuszkiewicz.

Spotkanie, które odbyło się na stadionie Carbo w Gliwicach od początku rozgrywane było w spokojnym tempie. Tuż przed przerwą kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się jednak Łuszkiewicz i do przerwy "Trójkolorowi" prowadzili 1:0. Nowy zawodnik GKS ponownie na listę strzelców wpisał się zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy. W 46. minucie podanie Szumilasa na bramkę zamienił właśnie Łuszkiewicz. Kwadrans przed końcem wynik meczu na 3:0 ustalił Łuszkiewicz, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu różnego Seweryna Gancarczyka.

GKS Tychy: (skład wyjściowy) Dobroliński - Grzybek, Tanżyna, Gancarczyk, Szywacz - Błanik, Matusiak, Łuszkiewicz, Szumilas, 4. zawodnik testowany- Fidziukiewicz.

Drugi sparing podopieczni Jurija Szatałowa rozegrają w środę. Rywalem GKS Tychy będzie Zagłębie Sosnowiec.