GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec w Polsacie Sport

31 mar 2018 Udostępnij

Przed nami derby śląsko-dąbrowskie, czyli starcie GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec. Piłkarze i kibice obu drużyn od dawna marzą o powrocie do Ekstraklasy i wygrana w Wielką Sobotę może przybliżyć jedną z ekip do upragnionego awansu. Transmisja meczu GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec o 20:00 w Polsacie Sport.

Zarówno GKS Katowice, jak i Zagłębie Sosnowiec udanie rozpoczęły 2018 rok, wygrywając inauguracyjne wiosenne mecze. GKS poszedł jednak za ciosem po wygranej 2:1 z Rakowem Częstochowa i w kolejnym spotkaniu ograł w takim samym stosunku innego beniaminka Odrę Opole. Z kolei dla Zagłębia triumf nad Pogonią Siedlce 1:0 jest jak na razie jedynym zwycięstwem w tym roku, bowiem później przyszły porażka z Miedzią Legnica 0:2 i remis z Puszczą Niepołomice 1:1. Stąd to GieKSa jest na 5. miejscu w tabeli Nice 1 Ligi z 34 punktami, a Zagłębie mimo tego, że rozegrało o jedno spotkanie więcej, okupuje 9. lokatę z liczbą 31 oczek.

 

Licząc jeszcze jedną jesienną potyczkę, GKS Katowice ma na koncie trzy wygrane z rzędu w Nice 1 Lidze. Jeśli w Wielką Sobotę katowiczanie wygrają z rywalem zza Brynicy, zanotują czwarty triumf i najlepszą serię... od 7 lat. O zwycięstwo będzie jednak niezwykle trudno, bowiem po tym jak sosnowiczanie w 2015 roku wrócili do drugiej klasy rozgrywkowej, GieKSie ani razu nie udało się wygrać z odwiecznym wrogiem. W trzech meczach wyjazdowych zespół z Katowic poniósł trzy porażki, a przy Bukowej raz padł remis, a raz gospodarze ponieśli klęskę.

 

Lekiem na Zagłębie ma być Jacek Paszulewicz, który jako trener Olimpii, poprowadził bandę z Grudziądza do czterech zwycięstw w pięciu meczach z sosnowiczanami. Od stycznia Paszulewicz jest już szkoleniowcem GKS-u, w którego tchnął nowego ducha, wpajając swoim podopiecznym walkę o każdy centymetr boiska przez 90 minut. Trener Zagłębia Dariusz Dudek również zbawiennie wpłynął na zespół z Sosnowca. To za jego kadencji ekipa z Zagłębia Dąbrowskiego zanotowała serię siedmiu wyjazdowych meczów bez porażki. Jeśli w Wielką Sobotę goście wywiozą z Bukowej chociaż punkt, to przedłużą swoją znakomitą passę.

 

Po raz pierwszy w tym roku trener Dudek będzie mógł skorzystać z wszystkich piłkarzy, a żaden z jego podopiecznych nie pauzuje za żółte kartki. W kadrze meczowej znaleźli się także wracający ze zgrupowania reprezentacji młodzieżowych Sebastian Milewski i Tymoteusz Puchacz. W osiemnastce zespołu z Katowic zobaczymy zaś po jednym meczu przerwy pauzującego wcześniej za kartki Adriana Frańczaka oraz powołanego do reprezentacji Oktawiana Skrzecza. Na jakie składy zdecydują się obaj szkoleniowcy? Odpowiedź o 20:00 w Polsacie Sport.

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.