GKS Katowice z awansem, Resovia ze spadkiem

26 maj 2024 Udostępnij

GKS Katowice w ostatniej kolejce Fortuna 1 Ligi wygrał z Arką Gdynia i zapewnił sobie bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy. Resovia Rzeszów to z kolei ostatni spadkowicz.

W ostatniej kolejce o bezpośredni awans rywalizowały bezpośrednio ze sobą drużyny Arki Gdynia i GKS Katowice. W pojedynku w Gdyni lepsi okazali się podopieczni Rafała Góraka, którzy po pięknej bramce pokonali rywali i dzięki lepszemu bezpośredniemu bilansowi mogli cieszyć się z drugiego miejsca w tabeli. 

O utrzymanie z kolei walczyły Resovia Rzeszów i Polonia Warszawa. Resovia wygrała w Płocku, ale Polonia zwyciężyła w Rzeszowie z tamtejszą Stalą i to przyczyniło się do spadku podopiecznych Rafała Ulatowskiego. 

Do ostatnich sekund trwała natomiast walka o grę w barażach. Odra Opole wygrała pewnie ze Zniczem Pruszków i oczekiwała na wieści z innych stadionów. Strata punktów przez Wisłę Płock, GKS Tychy i Wisłę Kraków pozwoliły spowodowały że Odra zameldowała się w barażach. Grono drużyn walczących o trzecie miejsce dające awans powalczą oprócz Odry Opole, Arka Gdynia, Motor Lublin oraz Górnik Łęczna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.