GKS Katowice - Stomil w Polsacie Sport Extra i IPLA

24 kwi 2019 Udostępnij

Bitwa o utrzymanie! Właśnie tak można zatytułować środową batalię GKS-u Katowice ze Stomilem Olsztyn. Oba zespoły pragną utrzymać się w Fortuna 1 Lidze, oba zgromadziły do tej pory po 30 punktów, ale na tę chwilę to katowiczanie są na bezpiecznym miejscu. Kto zbliży się do tego celu? Transmisja meczu GKS Katowice - Stomil Olsztyn w Polsacie Sport Extra.

W ubiegłym tygodniu GKS-owi udało się opuścić strefę spadkową po raz pierwszy od wielu tygodni. Z dorobkiem 30 punktów zespół ze Śląska zaczerpnął świeżego powietrza, jednak już w środę będzie musiał wiele udowodnić bezpośredniemu rywalowi w walce o utrzymanie - Stomilowi.
 
 
Zespół z Warmii ma na swoim koncie identyczną liczbę punktów, więc środowe starcie przy Bukowej będzie kluczowe w kwestii układu dolnej części tabeli. Biorąc pod uwagę to, co działo się w Olsztynie jeszcze kilka tygodni temu, 30 punktów na koncie każdy w klubie brałby w ciemno. Stomil miał potężne problemy finansowe i organizacyjne, do rundy wiosennej mógł w ogóle nie przystąpić.
 
 
- Pokornie podchodziliśmy do każdego spotkania, wiedzieliśmy, że walka będzie do samego końca - mówi trener Stomilu Piotr Zajączkowski.
 
 
Historia ligowych starć między tymi zasłużonymi ekipami jest bardzo bogata. GKS wygrał 11 z 25 rozegranych spotkań, 7 razy remisując. Jesienią to katowiczanie triumfowali na stadionie w Olsztynie po trafieniu Adriana Łyszczarza. Ostatnio GKS dobrze radzi sobie przed własną publicznością.
 
 
- Cały czas utrzymujemy regularną formę, a przed nami arcyważny mecz. Mamy na Bukowej serię do przerwania. Damy z siebie wszystko - podsumował obrońca GieKSy, Wojciech Lisowski. 
 
 
 
Transmisja meczu Raków GKS Katowice - Stomil Olsztyn w Polsacie Sport Extra.


ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.