GKS Katowice – Garbarnia Kraków w Polsacie Sport Extra

23 paź 2018 Udostępnij

W zaległym meczu 14. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Katowice zmierzy się z Garbarnią Kraków. Podopieczni trenera Dariusza Dudka nie najlepiej radzą sobie w rozgrywkach. Czy mecz z ostatnią drużyną tabeli będzie dla nich okazją na odbicie się od dna? Transmisja meczu GKS Katowice - Garbarnia Kraków W Polsacie Sport Extra.

Mecze 14. kolejki spotkań zaplecza ekstraklasy były rozgrywane tydzień temu. Starcie GieKSy z Garbarnią nie mogło jednak się odbyć z powodu powołań do młodzieżowej reprezentacji Polski dla katowiczan - Adriana Łyszczarza oraz Tymoteusza Puchacza.

 

GKS to jak dotąd największe rozczarowanie sezonu. Ekipa, która w poprzednich rozgrywkach do ostatniej chwili biła się o awans do elity obecnie plasuje się w dole tabeli. Mimo zmiany trenera drużyna nie gra lepiej. Z bilansem trzech zwycięstw, trzech remisów i aż ośmiu porażek zajmuje 16. miejsce w tabeli tracąc do Bruk-Bet Termalici Nieciecza trzy punkty.

 

W piątek podopieczni Dariusza Dudka zaliczyli kolejny nieudany mecz wyjazdowy. Przegrali ze Stalą Mielec 0:2, mimo że do 65. minuty bezbramkowo remisowali. Starcie z Garbarnią będzie dla nich najlepszą możliwą szansą na zdobycie kompletu punktów i odbicie się od dna ligowej tabeli.

 

Garbarnia od początku odstaje od reszty. Beniaminek z Krakowa z dorobkiem dziewięciu punktów po czternastu meczach zajmuje ostatnie miejsce w zestawieniu. W swoim poprzednim meczu piłkarze Garbarni przegrali po raz dziewiąty. Nie pomogła nawet zmiana trenera. Związanego z klubem od lat Mirosława Hajdo zastąpił Bogusław Pietrzak. Mimo tego krakowianie musieli uznać wyższość Niecieczy 1:3.

 

Oba zespoły ośmiokrotnie mierzyły się ze sobą w przeszłości. Katowiczanie zdołali odnieść zaledwie jedno zwycięstwo, lecz było to... 44 lata temu. Czy GieKSa po tak długim czasie poprawi ten bilans?

 

Transmisja meczu GKS Katowice - Garbarnia Kraków od godziny 16:45 w Polsacie Sport Extra.

 

Przypominamy, że od 15. kolejki wystartowała akcją #FortunaGdyPełnaTrybuna. Za każdego kibica, który między 19 a 28 października przyjdzie na mecz rozgrywany w ramach Fortuna 1 Ligi bukmacher przekaże złotówkę na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja, zajmującej się spełnianiem marzeń ciężko chorych najmłodszych.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.