GKS Katowice drugim beniaminkiem

7 cze 2021 Udostępnij

GKS Katowice to drugi beniaminek, który w przyszłym sezonie będzie występować w Fortuna 1 Lidze.

GKS Katowice do awansu potrzebował w poniedziałek wygranej nad Stalą Rzeszów. W pierwszych minutach meczu na listę strzelców wpisał się Adrian Błąd, jednak goście szybko wyrównali po potężnym uderzeniu z rzutu wolnego. Jeszcze przed przerwą gola zdobył Arkadiusz Woźniak, a po przerwie gospodarze zdobyli kolejne dwa trafienia i ich awans stał się faktem!  W bieżących rozgrywkach drużyna z Katowic zdobyła 70 punktów, na co złożyły się 22 wygrane, 4 remisy i 9 porażek. W 35. meczach zdobyli 65 goli, a stracili 38. Katowiczanie o awans z drugiego miejsca walczyli z Chojniczanką Chojnice i Wigrami Suwałki. Do awansu znacznie przybliżyła ich wygrana w Chojnicach, która miała miejsce ponad tydzień temu. 

 

Katowiczanie ostatnio w Fortuna 1 Lidze występowali w sezonie 2018/2019. Wówczas o utrzymanie walczyli do ostatniej kolejki, a nawet minuty. Do 90. minuty GKS miał wynik, który dawał im utrzymanie, jednak w doliczonym czasie gry bramkarz Bytovii, który powędrował w pole karne, uderzył głową nie do obrony i tym samym gospodarze musieli pożegnać się z pierwszoligowymi rozgrywkami. Po dwóch sezonach GKS powrócił na zaplecze polskiej piłki.

 

W barażach o Fortuna 1 Ligę na pewno zagrają Chojniczanka Chojnice, Wigry Suwałki oraz KKS Kalisz. O ostatnie barażowe miejsce walczą zawodnicy Skry Częstochowa, Stali Rzeszów, Garbarni Kraków, rezerw Śląska Wrocław.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.