Gdzie dwóch Danielów (Szczepan i Rumin), tam bramki

12 lis 2020 Udostępnij

GKS Jastrzębie zdobył od początku sezonu osiem bramek. Większość tych trafień to zasługa dwóch zawodników - Danielów: Szczepana oraz Rumina.

Przeciwko Odrze Opole do siatki trafili Daniel Szczepan oraz Farid Ali. W zaległym spotkaniu z Górnikiem Łęczna na listę strzelców wpisał się Michał Rutkowski. Pierwszy z nich zdobył trzecią bramkę w trwających rozgrywkach. Doliczając do tego dwie asysty, wychodzi, że 25-letni napastnik miał udział przy 5/8 wszystkich goli GKS-u Jastrzębie.

 

Szczepan w klasyfikacji kanadyjskiej punktuje, mimo że GKS-owi nie idzie w lidze. - Z czego wynika dobra forma Szczepana? Przede wszystkim z tego, że w końcu jest zdrowy i że przepracował cały okres przygotowawczy, co przekłada się na jego bardzo dobrą dyspozycję fizyczną. A tego mu brakowało w poprzedniej rundzie, kiedy trapiły go kontuzje mięśnia dwugłowego. Z tego powodu miał ciężki początek tego sezonu - mówi trener jastrzębian Paweł Ściebura.

 

Szczepan w poprzednim sezonie był zawodnikiem Śląska Wrocław. W styczniu tego roku przeszedł na zasadzie transferu definitywnego do GKS-u Jastrzębie, w którym grał już przed Śląskiem (lata 2015-18). Na transfer do przedstawiciela ekstraklasy zapracował, świetnie sobie radząc na boiskach 3 oraz 2 ligi. W sezonie 2016/17 strzelił 17 goli, w następnym zgromadził 13 trafień. W Śląsku ani razu nie cieszył się z bramki na poziomie ekstraklasy mimo kilkunastu gier. W minionych rozgrywkach zaliczył za to dwa trafienia w rezerwach wrocławskiej drużyny.

 

- Spotkał się tam z dużą rywalizacją. Ciężko mu było wygrać ją. W dodatku nałożyły się urazy. Dlatego my w Jastrzębiu skupiliśmy się, aby wrócił do optymalnej formy i w końcu zaczął strzelać gole. Przy większym szczęściu byłby teraz w czubie najskuteczniejszych zawodników 1 ligi. Z Termaliką miał co najmniej trzy okazje, z Tychami zmarnował dwie wyborne sytuacje. Jeśli tylko poprawi skuteczność będzie bardzo dobrze - uważa Ściebura.

 

Trener widzi duże możliwości w swoim napastniku. - Daniel dobrze czuje się w każdej roli w ataku. Potrafi i dobrze znaleźć się w polu karnym i skutecznie pracuje na konto zespołu. Lubi wyjść po piłkę, wywalczyć ją sobie. Ta jego wszechstronność mocno rzuca się w oczy. Przez to nie ma problemu z grą kombinacyjną. Jest uniwersalny: sprawdzi się jako jedyny napastnik, może grać w duecie napastników, będąc tym podwieszonym za plecami kolegi - tłumaczy szkoleniowiec GKS-u.

 

Były snajper Śląska o miejsce w ataku rywalizuje z innym Danielem - Ruminem. Rumin zdołał dwukrotnie wpisać się na listę strzelców. - Różnica jest taka, że Szczepan dwie bramki zdobył z rzutu karnego, Rumin wszystkie z akcji. Obaj są jednak wartościowymi napastnikami, dają nam pole manewru z przodu. Rumin także dochodził w tym sezonie do wielu sytuacji - zaznacza Ściebura.

 

Skoro o skuteczności mowa, to bolączką zespołu ze Śląska było - z wyjątkiem starcia przeciwko Odrze - niewykorzystywanie sytuacji. To sprawiało, że GKS nie mógł wygrać. Na pierwsze zwycięstwo ekipa Pawła Ściebury czekała do 11. kolejki. - Wiedzieliśmy, w którym kierunku to wszystko szło. Wiedzieliśmy, że nasza praca musi w końcu przynieść efekty. Wcześniej byliśmy chwaleni za gry, ale nie zdobywaliśmy punktów. Nie ukrywam, że sytuacja była już nieznośna, tym bardziej, że nasze pucharowe spotkanie z Puszczą Niepołomice zostało przełożone. Czuliśmy się bardzo niezręcznie. Każda tak długa seria bez zwycięstwa boli i mocno ciąży na drużynie - stwierdza opiekun jastrzębian. I podsumowuje: - Ten zespół cały czas się zgrywa. Ci, którzy do nas dołączyli, nie grali od początku. Kadra się wymieniała, rotowaliśmy zawodnikami. Cały czas szukamy optymalnego ustawienia. ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.