Górnik Zabrze wiceliderem!

29 maj 2017 Udostępnij

Tej niedzieli kibice Górnika nie zapomną długo. Zabrzanie wygrali piąty mecz z rzędu, gromiąc Podbeskidzie 4:0. Mało tego, wyniki innych meczów sprawiły, że podopieczni Marcina Brosza awansowali na drugie miejsce w tabeli. Chrobry Głogów pokonał Zagłębie, a Katowice wygrały w Grudziądzu. To sprawia, że na kolejkę przed końcem sezonu zabrzanie awansowali na miejsce premiowane awansem.

Początek był wymarzony, kiedy Rafał Kurzawa idealnie przymierzył z rzutu wolnego, a piłka przy słupku wpadła do bramki. Była zaledwie ósma minuta meczu. Po kwadransie kibice mogli się cieszyć po raz drugi. Kurzawa wykonywał rzut rożny, piłkę zgrał Urynowicz, a niefortunnie do własnej bramki skierował ją Szymon Lewicki. Zabrzanie grali spokojnie, w pełni kontrolowali przebieg spotkania.

Podobnie było po przerwie, kiedy Górnik zdobył dwie kolejne bramki. Na 3:0 trafił Angulo. Strzał był świetny, ale należy podkreślić akcję i asystę Łukasza Wolsztyńskiego. A gol czwarty? Stadiony świata! Kurzawa przyjął piłkę 25 metrów od bramki i momentalnie oddał strzał w samo okienko bramki Podbeskidzia!

Górnik po kontrach mógł pokusić się jeszcze o kolejne gole, ale w końcówce ważniejsze były informacje z... Głogowa. Stadion świętował wysoką wygraną zabrzan, jednocześnie kibice spoglądali w ekrany telefonów. Mecz w Głogowie zakończył się blisko 10 minut po spotkaniu na Roosevelta. Wtedy fani kolejny raz eksplodowali z radości. Chrobry wygrał, podobnie jak GKS Katowice.