Górnik wciąż niepokonany, Podbeskidzie wygrało tylko raz

16 paź 2023 Udostępnij

Za nami już jedenaście kolejek Fortuna 1 Ligi. Górnik Łęczna w tym sezonie ligowym nie doznał jeszcze ani jednej porażki. Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrało natomiast tylko raz. Najwięcej goli strzeliła Wisła Kraków.

Lider ma się dobrze

Liderem Fortuna 1 Ligi jest Odra Opole, która po jedenastu meczach na swoim koncie ma 24 punkty. Drużyna prowadzona przez Adama Noconia od początku sezonu prezentuje się bardzo dobrze i sumiennie gromadzi kolejne punkty. Opolanie odnieśli siedem zwycięstw, trzy spotkania zremisowali i doznali tylko jednej porażki. Odra aktualnie ma trzy punkty przewagi nad drugim zespołem w tabeli, którym jest Górnik Łęczna. Kolejne miejsca zajmują Miedź Legnica, GKS Tychy, Wisła Kraków i Arka Gdynia.

Wciąż bez porażki

W Fortuna 1 Lidze jest tylko jeden zespół, który w tym sezonie nie doznał jeszcze porażki - to Górnik Łęczna. Zespół prowadzony przez Ireneusza Mamrota zajmuje drugie miejsce w tabeli. Górnik ma 21 punktów na co złożyło się pięć zwycięstw i sześć remisów. Taka forma klubu z Łęcznej to na pewno wyczyn godny uznania.

Tracą najmniej goli

Pozycja lidera Fortuna 1 Ligi zobowiązuje: Odra Opole w tym sezonie straciła tylko sześć goli. Opolanie strzelili przy tym szesnaście bramek. Tylko jedną bramkę więcej stracił Górnik Łęczna. Piłkarze z Łęcznej rywali pokonali jednak "tylko" czternaście razy. Najwięcej goli dał sobie natomiast strzelić Chrobry Głogów. Zespół z Głogowa dał się już pokonać 23 razy. Chrobry zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.

Efektowna Wisła Kraków

Jak na razie najwięcej bramek strzelili piłkarze Wisły Kraków. Drużyna "Białej Gwiazdy" rywala pokonała już 23 razy - samemu tracąc czternaście goli. Dziewiętnaście bramek strzelił zespół Bruk-Bet Termalica Nieciecza, a osiemnaście Miedź Legnica oraz Polonia Warszawa. Najmniej goli - po dziewięć - zdobyły zespoły Podbeskidzia Bielsko-Biała, Znicza Pruszków i Resovii Rzeszów.

Marzą o zwycięstwach

Za nami już jedenaście kolejek Fortuna 1 Ligi. Jak na razie tylko jedno zwycięstwo odniosła drużyna Podbeskidzia Bielsko-Biała. "Górale" zajmują przedostatnie miejsce w tabeli i zapewne marzą o tym, aby po przerwie związanej z meczami reprezentacji narodowych pokonać przeciwnika. Po dwa triumfy zanotowały zespoły Chrobrego Głogów i Zagłębia Sosnowiec.

Wyrównana walka

Fortuna 1 Liga jest bardzo wyrównana. Pomiędzy ostatnim w tabeli Chrobrym Głogów, a siódmym w tabeli zespołem Bruk-Bet Termalica Nieciecza jest tylko siedem punktów różnicy. To wszystko pokazuje, jak seria słabszych lub lepszych dwóch - trzech meczów w wykonaniu poszczególnej drużyny może diametralnie zmienić jej sytuację w tabeli. Lider nad wiceliderem ma natomiast tylko trzy "oczka" przewagi. Wszystkie trzy drużyny będące w strefie spadkowej mają tyle samo punktów - po dziewięć.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.