Górnik Polkowice pierwszym beniaminkiem

26 maj 2021 Udostępnij

Górnik Polkowice w środę awansował do Fortuna 1 Ligi.

Górnik Polkowice do awansu potrzebował wygranej w Pruszkowie w ramach zaległej 28. kolejki 2 ligi. Drużyna Janusza Niedźwiedzia przez większość meczu była stroną przeważającą, co udało się udokumentować w 57. minucie, kiedy to Maciej Bancewicz otrzymał futbolówkę w polu karnym i pewnym strzałem dał swojej drużynie prowadzenie. W bieżących rozgrywkach Górnik zanotował zaledwie 4 porażki, 8 remisów i aż 21 wygranych, co przełożyło się na dorobek 71 punktów. Górnik to także najlepsza ofensywa ligi (strzelone 64 bramki), jak i najlepsza defensywa (28 straconych goli).

 

Drużyna z Polkowic ostatni raz na zapleczu polskiej piłki występowała w sezonie 2011/12. W sezonie 2014/2015 klub występował w 4 lidze, ale od tego momentu rozpoczął marsz w górę i już w pierwszym roku awansowała do 3 ligi, w której występował cztery lata. Awans do 2 ligi udało się uzyskać w sezonie 2018/2019. Po kolejnych trzech latach w Polkowicach ponownie wystrzelą szampany - tym razem z powodu awansu do Fortuna 1 Ligi. 

 

W walce o drugie miejsce dające bezpośredni awans do Fortuna 1 Ligi pozostają zawodnicy GKS Katowice, Chojniczanki Chojnice i Wigier Suwałki. ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.