Fundacja HEROSI przekazuje nowoczesny aspirator ultrasonograficzny

15 lut 2024 Udostępnij

Fundacja HEROSI postanowiła po raz kolejny wesprzeć placówkę Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Współpraca pomiędzy tymi podmiotami trwa nieprzerwanie od 15 lat, dzięki czemu mali pacjenci dotknięci choroba nowotworową mogą liczyć na udział najnowocześniejszych technologii w procesie leczenia. W Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa, który przypada 15 lutego, Klinika wzbogaciła swoje zaplecze o kolejne urządzenie, które przyczyni się do sukcesu zabiegów ratujących życie - aspirator ultradźwiękowy. Duża zasługa w tym zakładów bukmacherskich Fortuna, które przekazały środki w ramach akcji "Fortuna Gdy Pełna Trybuna"

Sprzęt ten reprezentuje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie chirurgii onkologicznej, oferując metodykę mniej inwazyjnego usuwania guzów zlokalizowanych w miejscach, gdzie tradycyjne metody zabiegowe mogą być zbyt ryzykowne. Technologia ultradźwiękowa pozwala na selektywne niszczenie komórek nowotworowych z minimalnym wpływem na otaczające zdrowe tkanki, co znacząco wpływa na poprawę jakości życia dzieci po operacji.

Zakup tego sprzętu nie byłby możliwy bez hojności i wsparcia darczyńców Fundacji. Do realizacji tego działania przyczyniły się m.in. zakłady bukmacherskie Fortuna, które przekazały środki zebrane w ramach akcji “Fortuna Gdy Pełna Trybuna”. Bukmacher wpłacił złotówkę za każdego kibica, który oglądał na stadionie zmagania klubów Fortuna 1 Ligi, żużlowej PGE Ekstraligi, Legii Warszawa i Radomiaka Radom w trakcie trwania akcji. Swój wkład w zakup wnieśli także inni przyjaciele Herosów. Aktor Michał Meyer przekazał na rzecz podopiecznych całą sumę wygraną w programie „Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni”, Swoją cegiełkę dołożyli także ultramaratończyk Szymon Makuch, który w biegu KarakoRun przebiegł niemal 1000 km przez najwyższe partie górskie oraz wspaniałe mamy Szymona i Mateusza, podopiecznych Fundacji, których nie ma już dziś z nami. Obie zdecydowały się przekazać środki zebrane w ramach indywidualnych zbiórek na wsparcie wyposażenia Kliniki.

Fundacja Herosi od 2009 roku wspiera dzieci z chorobami nowotworowymi. Opłaca nierefundowane leczenie, kupuje specjalistyczny sprzęt medyczny i zapewnia rehabilitację oraz leczenie. Towarzyszy pacjentom Kliniki Onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Jej głównym celem jest zapewnienie jak najdłuższego okresu finansowania chemioterapii celowanej, która umożliwia małym pacjentom powrót do zdrowia z dala od szpitalnego łóżka. 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.