Siedem lat współpracy Fortuna Zakłady Bukmacherskie z 1 Ligą

18 cze 2024 Udostępnij

Siedem lat trwała współpraca Fortuna Zakłady Bukmacherskie z 1 Ligą - w tym od sześciu lat w roli sponsora tytularnego, która kończy się 30 czerwca 2024 roku. W tym czasie na trybunach pierwszoligowych stadionów pojawiło się 5 milionów kibiców.

Współpraca z firmą Fortuna pozwoliła na dynamiczny rozwój pierwszoligowych rozgrywek, które nigdy w historii nie były tak atrakcyjnym produktem. Przez ostatnie siedem lat rozgrywki zanotowały duży progres w profesjonalizacji, który przeniósł się również na pierwszoligowe kluby. Ostatnie kilkadziesiąt miesięcy to czas, w którym wspólnie ze sponsorem zbudowany został produkt znany wszystkich kibicom piłkarskim w Polsce.

Fortuna Zakłady Bukmacherskie od lat wspiera rozwój piłki nożnej w Polsce m.in. na poziomie pierwszoligowym. Będąc sponsorem tytularnym zaagażował się w szereg akcji dla kibiców promując przy okazji rozwój klubów. Fortuna Zakłady Bukmacherskie ufundował m.in. 22 nagrody dla "piłkarza miesiąca", czyli przeznaczył 220 000 zł na cele CSR wskazane przez laureatów.

W ramach rozgrywek pod oficjalną nazwą Fortuna 1 Liga rozegrano 1851 meczów, co przekłada się na 166 590 minut spędzonych przez zawodników na boisku.

Dzięki Fortuna Zakłady Bukmacherskie ogromny rozwój zanotowały również media społecznościowe pierwszoligowych rozgrywek. Od momentu założenia oficjalnego kanału rozgrywek na Facebook'u ten zanotował wzrost o 106 tysięcy obserwujących. Ogromne wzrosty popularności zanotowały również kanały rozgrywek na platformach Instagram, X (dawniej Twitter) oraz TikTok. Kanały rozgrywek podczas współpracy z Fortuna Zakłady Bukmacherskie polubiło łącznie ponad 250 tysięcy osób.

Z roku na rok rośnie także frekwencja kibiców zasiadających na trybunach podczas rozgrywek Fortuna 1 Ligi. W tym sezonie było to już ponad milion trzysta tysięcy fanów. W czasie trwania współpracy łącznie na stadionach zasiadło łącznie blisko ponad 5 milionów fanów. 


 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.