Fortuna Puchar Polski: Wisła Kraków gra dalej!

28 lut 2024 Udostępnij

Za nami mecze 1/4 finału Fortuna Pucharu Polski. Jedyny przedstawiciel Fortuna 1 Ligi na tym etapie zmagań pokonał swojego rywala i awansował do półfinału! Wisła Kraków po niesamowitym spotkaniu wygrała z Widzewem Łódź.

Wisła Kraków - Widzew Łódź 2:1 (0:0,1:1,2:1)
0:1 - Bartłomiej Pawłowski (k.) 80'
1:1 - Angel Rodado 90+20'
2:1 - Szymon Sobczak 119'
Awans: Wisła Kraków

To było absolutnie niesamowite spotkanie, a kibice obu drużyn będą je wspominać przez wiele lat. Emocjami, sytuacjami spornymi, wideoweryfikacjami, zwrotami akcji z tej potyczki można spokojnie obdarzyć kilka, jak nie kilkanaście meczów. W tym pojedynku wydarzyło się wszystko. Gdy wydawało się, że Widzew zdoła pokonać Wisłę w regulaminowym czasie gry, to w... dwudziestej minucie doliczonego czasu gry "Biała Gwiazda" doprowadziła do wyrównania. Oczywiście nie obyło się bez analizy VAR. Wobec wyniku 1:1 sędzia zarządził dogrywkę, a w niej Widzew strzelił gola, który... nie został uznany. Uznana została za to bramka dla "Białej Gwiazdy". W 119. minucie Szymon Sobczak doprowadził do euforii fanów drużyny z Krakowa. Na to trafienie łodzianie już nie zdołali odpowiedzieć. Ostatecznie więc po tym fascynującym meczu, po dogrywce, Wisła pokonała 2:1 Widzew Łódź i awansowała do półfinalu Fortuna Pucharu Polski! Widzew pożegnał się z rozgrywkami.