Fortuna Puchar Polski: Wisła Kraków w finale!

3 kwi 2024 Udostępnij

Za nami mecze 1/2 finału Fortuna Pucharu Polski. Wisła Kraków pokonała Piasta Gliwice i zagra w finale rozgrywek!

Wisła Kraków - Piast Gliwice 2:1 (2:0)
1:0 - Szymon Sobczak 1'
2:0 - Jesus Alfaro 37'
2:1 - Ariel Mosór 54'
Awans: Wisła Kraków

Fortuna 1 Liga będzie miała swojego przedstawiciela w finale Fortuna Pucharu Polski! Po emocjonującym meczu Wisła Kraków pokonała 2:1 Piasta Gliwice i uszczęśliwiła wszystkich swoich fanów. "Biała Gwiazda" znakomicie rozpoczęła mecz, bo już w 1. minucie objęła prowadzenie. Jeszcze przed przerwą gospodarze podwyższyli wynik. Zespół z PKO BP Ekstraklasy w drugiej połowie zdołał strzelić jednego gola, ale do remisu już nie doprowadził. Wisła rywala pokonała więc 2:1 i awansowała do finału Fortuna Pucharu Polski! W nim zmierzy się z Pogonią Szczecin, która po dogrywce okazała się lepsza od Jagiellonii Białystok. W środowym spotkaniu gole dla Wisły strzelali Szymon Sobczak i Jesus Alfaro.

Finał Fortuna Pucharu Polski zostanie rozegrany 2 maja o godz. 16:00 w Warszawie.