Fortuna 1 Liga pod znakiem czterech

16 sie 2019 Udostępnij

Na siedmiu meczach Fortuna 1 Ligi obecnego sezonu odnotowaliśmy frekwencję minimum czterech tysięcy widzów. Dwa razy taką publikę zgromadziły spotkania Stali Mielec, Radomiaka Radom oraz Miedzi Legnica, raz Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Ostatni przypadek dotyczy starcia "Górali" ze Stalą, a więc jednego z najciekawiej zapowiadających się starć 3. serii spotkań. W rzeczywistości było to widowisko godne ekstraklasy z pięknymi golami i bohaterem w osobie Karola Danielaka, autora hat-tricka.

 

W poprzednim sezonie mecze, w których Podbeskidzie grało w roli gospodarza, przyciągały zazwyczaj 2-2,5 tysiąca widzów. Zdarzały się mecze z udziałem ok. 1500 kibiców. Więcej osób pojawiło się przy okazji pojedynku z GKS-em Katowice (3790). Zaś wcześniejszy pojedynek przeciwko Stali to następujący frekwencyjny wynik: 2696. Zatem ostatni mecz bielszczan na własnym stadionie był najwyższą frekwencją na tym obiekcie od wielu miesięcy, jeśli chodzi o ligową rywalizację! Nie można wcale wykluczyć, iż po tym co pokazali piłkarze Krzysztofa Brede w konfrontacji z jednym z faworytów całych rozgrywek na stadionie w Bielsku-Białej pojawi się jeszcze więcej fanów.

 

Dużym zainteresowaniem cieszą się spotkania beniaminka Fortuna 1 Ligi - Radomiaka Radom. Tutaj powodem dobrej frekwencji jest fakt, że zieloni-biali ostatni raz w 1 lidze grali 13 lat temu.

 

Sytuacja z czterotysięczną frekwencją jest ponadto w Stali Mielec oraz Miedzi Legnica. Pierwsze spotkanie Stali w sezonie u siebie z Wartą Poznań obejrzało 4094 widzów, jeszcze więcej pojawiło się, gdy mielczanie mierzyli się z Wigrami Suwałki. - Inauguracja zawsze wiąże się ze zwiększonym zainteresowaniem kibiców. Z kolei przed meczem z Wigrami wydarzyła się ta słynna w całej piłkarskiej Polsce historia z trenerem Arturem Skowronkiem i jego ewentualnym przejściem do Wisły Płock. Przez cały tydzień bardzo dużo mówiło się o Stali, siłą rzeczy kibice w Mielcu poczuli jeszcze większą chęć wybrania się na stadion - mówi rzecznik prasowy Stali Przemysław Cynkier.

 

- Marzy nam się utrzymanie średniej w okolicach czterech tysięcy. Trzeba pamiętać, że w Mielcu frekwencję robią nie tylko mielczanie, ile kibice z okolicznych miast i miasteczek. Nie bez znaczenia w przypadku dobrej frekwencji na początek, była mobilizacja najbardziej zagorzałej grupy naszych kibiców. To też swoje zrobiło. No i promowane od lat przez nas hasło #RazemPoDawnyBlask też już działa, kibice utożsamiają się z projektem - dodaje Cynkier.

 

Wypisz, wymaluj, podobne sytuacja co w Miedzi Legnica, która z kolei wyszła do swoich fanów z hasłem: "Wierzę w swój klub". - Postanowiliśmy zacząć od nakręcenia spotu, w którym uczestniczył właściciel Miedzi pan Dadełło. Jego osoba idealnie tutaj pasuje, bo to człowiek o niezłomnej wierze w to, co robi. Niepowodzenia sportowe nie powodują, że nagle się poddaje, ale wręcz mobilizują go do cięższej pracy. Chcielibyśmy tą pasją zarazić kolejnych kibiców, których wsparcie jest dla nas kluczowym czynnikiem - podkreślał w rozmowie rzecznik prasowy i członek zarządu Miedzi Tomasz Brusiło.

 

Efekty tych starań widać po wynikach frekwencyjnych. Mecz z Odrą Opole oraz Chrobrym Głogów to frekwencja w Legnicy przekraczająca cztery tysiące.

 

Oby frekwencje na meczach Stali, Miedzi, Podbeskidzia i Radomiaka były stałym trendem, a czasem zaczęło to dotyczyć większej liczby klubów.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.