Finał Fortuna Pucharu Polski: Wisła walczy o spełnienie marzeń

1 maj 2024 Udostępnij
Fot. 400mm.pl

W czwartek 2 maja zostanie rozegrany finał Fortuna Pucharu Polski. Zagra w nim przedstawiciel Fortuna 1 Ligi, Wisła Kraków. Rywalem "Białej Gwiazdy" będzie Pogoń Szczecin.

2 maja to wielki dzień dla wszystkich kibiców Wisły Kraków. Drużyna, która występuje w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi powalczy o jedno z najważniejszych trofeów w naszym kraju: Puchar Polski. Jej rywalem będzie przedstawiciel PKO BP Ekstraklasy, Pogoń Szczecin.

"Biała Gwiazda" podczas meczu rozgrywanego na PGE Narodowym w Warszawie nie będzie faworytem. W tej edycji pucharowych rozgrywek Wisła pokazała już jednak, że potrafi eliminować wyżej notowanych rywali. W ćwierćfinale drużyna z Krakowa poradziła sobie z Widzewem Łódź, a w półfinale wyeliminowała Piasta Gliwice. To były zespoły z najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym kraju. Teraz jednak poprzeczka podniesiona jest jeszcze wyżej. Pogoń Szczecin to bowiem aktualnie siódmy zespół ekstraklasowych zmagań.

Szczecinianie wcześniej poradzili sobie m.in. z Górnikiem Zabrze, Lechem Poznań i Jagiellonią Białystok. Portowcy aktualnie zajmują siódme miejsce w tabeli, ale do trzeciej pozycji tracą tylko trzy "oczka". Wisła natomiast w Fortuna 1 Lidze plasuje się na piątej lokacie. Ten sezon dla "Białej Gwiazdy" jeszcze może być bardzo udany. Jeden z jego najważniejszych akcetów wlaśnie w czwartek, kiedy to odbędzie się finałowa potyczka.

Początek meczu w Warszawie zaplanowano na godzinę 16:00.

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków, czwartek 2 maja, godz. 16:00

Zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami przed finałowym meczem Fortuna Puchar Polski między drużynami Pogoń Szczecin - Wisła Kraków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.