Finał Fortuna Pucharu Polski: wielkie zwycięstwo Wisły Kraków

2 maj 2024 Udostępnij

W finale Fortuna Pucharu Polski Pogoń Szczecin zmierzyła się z przedstawicielem Fortuna 1 Ligi, Wisłą Kraków. "Biała Gwiazda" najpierw rzutem na taśmę doprowadziła do remisu, a w dogrywce strzeliła zwycięskiego gola i ostatecznie zwyciężyła 2:1.

1 maja rozegrano finałowe spotkanie Fortuna Pucharu Polski. W nim Wisła Kraków, przedstawiciel Fortuna 1 Ligi, rywalizowała z grającą w PKO BP Ekstraklasie Pogonią Szczecin. "Biała Gwiazda" nie była faworytem tego spotkania, ale jak powszechnie wiadomo, pucharowe rozgrywki rządzą się swoimi prawami.

Pierwsza połowa tej potyczki była wyrównana, ale gole w niej nie padły. Bliżej strzelenia bramki była "Biała Gwiazda", kiedy to po uderzeniu głową Szymona Sobczaka i interwencji Valentina Cojocaru piłka odbiła się od słupka bramki Pogoni. Na przerwę piłkarze obu drużyn do szatni zeszli jednak przy bezbramkowym remisie.

Druga część spotkania również miała wyrównany przebieg. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Pogoń zadała jednak bolesny dla Wisły cios. Piłkę w polu karnym drużyny z Krakowa otrzymał Efthymis Koulouris i niepilnowany z zimną krwią wykorzystał swoją okazję. Gdy wydawało się, że Wisła na tę bramkę nie zdoła już odpowiedzieć i to spotkanie przegra, to w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, rzutem na taśmę, "Biała Gwiazda" strzeliła gola! Bramkę na wagę remisu zdobył Eneko Satrustegui.

Sędzia musiał więc zarządzić dogrywkę. Chwilę po jej rozpoczęciu fanów Wisły ogarnął szał radości. Angel Rodado wykorzystał ogromny błąd w defensywie szczecinian i perfekcyjnie wykończył sytuację sam na sam z bramkarzem Pogoni. Wisła objęła prowadzenie i nie oddała go już do końca doliczonego czasu gry. Po dogrywce Wisła Kraków wygrała 2:1 z Pogonią Szczecin i triumfowała w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski.

Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 1:2 (0:0, 1:1)
1:0 - Efthymis Koulouris 75'
1:1 - Eneko Satrustegui 90' +9
1:2 - Angel Rodado 93'