Esa_LAB18 - szkolenie dla klubów Fortuna 1 Ligi i ESA

20 paź 2021 Udostępnij

Ekstraklasa SA we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej zorganizuje szkolenie dla dyrektorów sportowych i trenerów akademii klubowych. Gościem specjalnym dwudniowych warsztatów (25 i 26 października na stadionie Legii w Warszawie) będzie były zawodnik i dyrektor techniczny FC Barcelony, Eric Abidal, reprezentujący organizację LTT Sports.

W gronie zagranicznych prelegentów znaleźli się również: Xavier Tamarit (trener pracujący m.in. w Southampton, Velez Sarsfield, Valencii CF, Estudiantes i Alaves), Sebastian Zelichowski (dyrektor techniczny Herthy Berlin) oraz pozostali przedstawiciele LTT Sports, zajmującej się kompleksowym doradztwem w zakresie organizacji klubów i szkolenia.

  

Z każdego klubu PKO Ekstraklasy zaproszonych zostało po pięć osób. Wśród nich: dyrektor/koordynator akademii, pierwszy trener U-18, pierwszy trener rezerw, trener pracujący z pierwszym zespołem, który odpowiada za młodych zawodników oraz dodatkowa osoba wskazana przez klub, zajmująca się szkoleniem młodzieży. W szkoleniu wezmą udział również przedstawiciele każdego z klubów Fortuna 1 Ligi. – Od początku mojej kadencji podkreślam, że szkolenie trenerów i młodych piłkarzy jest jednym z najważniejszych wyzwań dla całego środowiska, a PZPN powinien być mocno zaangażowany w ten proces. Musimy poszerzać wiedzę, by z naszych akademii wychodzili piłkarze trenowani przez coraz lepszych szkoleniowców, mających odpowiednie kompetencje i narzędzia do działania. Podobnie jest z dyrektorami sportowymi, którzy odpowiadają za politykę transferową czy przepływ młodych graczy do pierwszego zespołu. To budujące, że możemy działać wspólnie z Ekstraklasą SA i klubami Fortuna 1 Ligi. Tylko ścisła współpraca pomiędzy PZPN, okręgowi związkami i klubami może przynieść odpowiednie efekty w kolejnych latach – mówi prezes PZPN Cezary Kulesza.

 

Ekstraklasa rozpoczęła cykl szkoleń w październiku 2019 roku, gdy do Warszawy przyjechali przedstawiciele Ajaxu Amsterdam. Podczas kolejnych spotkań gośćmi na stadionie Legii byli trenerzy i koordynatorzy akademii Anderlechtu oraz Athletiku Bilbao. Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa warsztaty wracają w nowej, poszerzonej odsłonie. – Wraz z rozwojem infrastruktury konieczne są inwestycje w kapitał ludzki. W ramach cyklu Esa_LAB jeszcze przed pandemią organizowaliśmy szkolenia dla przedstawicieli naszych akademii, poszerzaliśmy też kompetencje w obszarach marketingu i sprzedaży. Dla rozwoju polskiej piłki wzrost poziomu szkolenia jest obecnie jednym z najważniejszych czynników, dlatego cieszę się, że możemy zorganizować najbliższe spotkanie w ścisłej współpracy z naszą federacją – tłumaczy prezes Ekstraklasy SA Marcin Animucki.

 

Oprócz wystąpień zagranicznych gości podczas dwudniowego szkolenia odbędzie się również panel PZPN, który będzie prowadził wiceprezes ds. szkoleniowych Maciej Mateńko. Wśród prelegentów znajdą się m.in. Sławomir Kopczewski (członek zarządu PZPN i dyrektor akademii Jagiellonii Białystok), Marcin Dorna (p.o. dyrektora sportowego PZPN) oraz członkowie Komisji Technicznej PZPN.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.