Dzień sportu w dzień inauguracji 27. kolejki

6 kwi 2019 Udostępnij

Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju od 2013 roku obchodzony jest 6 kwietnia. Nie inaczej jest w tym roku. Tym razem podczas tego wyjątkowego dnia kluby Fortuna 1 Ligi rozegrają 4 spotkania - w tym jedno na szczycie Stali Mielec z Rakowem Częstochowa.

Obchody 6 kwietnia ustanowiła Organizacja Narodów Zjednoczonych, która stwierdziła, iż sport może oddziaływać na rozwój praw człowieka, społeczny oraz gospodarczy. Wybór daty nie był przypadkowy. To właśnie 6 kwietnia 1896 roku w Atenach otwarte zostały pierwsze letnie igrzyska olimpijskie w epoce nowożytnej.

 

Po raz pierwszy Dzień Sportu obchodzono w 2014 roku. Wówczas w przesłaniu sekretarz generalny ONZ Ban Ki-moon stwierdził m.in., że "Sport dowartościowuje młodych ludzi, promuje zdrowy tryb życia oraz pogłębia znaczenie wartości, za jakimi opowiada się ONZ: równość, wzajemny szacunek i zasady fair play".

 

Piłka nożna idealnie wpisuje się w Światowy Dzień Sportu. Z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Południowej Danii i Uniwersytetu w Niszu (Serbia) wynika, że godzinny trening piłki nożnej dwa razy w tygodniu wiąże się przeciętnie ze wzrostem poboru tlenu o 3,51 ml/kg/min i wysokości skoku o 2,3 cm oraz zmniejszeniem masy ciała o 1,72 kg, cholesterolu LDL o 0.21 mmol/l i tętna spoczynkowego o 6 uderzeń na minutę. Kopanie piłki pomaga też obniżyć ciśnienie krwi.

 

W tym niezwykle ważnym dniu swoją cegiełkę dołożą kluby Fortuna 1 Ligi. W sobotę zaplanowano mecze Stali Mielec z Rakowem Częstochowa, Bytovii Bytów z Sandecją Nowy Sącz, Warty Poznań z Wigrami Suwałki oraz Stomilu Olsztyn z Chojniczanką Chojnice.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.