Dwa wzmocnienia Chojniczanki

4 lip 2017 Udostępnij

W poniedziałek Chojniczanka zakontraktowała dwóch ofensywnych zawodników. Do zespołu dołączyli Krzysztof Drzazga i Emil Drozdowicz.

Krzysztof Drzazga został wypożyczony do Chojniczanki na okres całego sezonu 2017/18 z Wisły Kraków. Drzazga występuje na pozycji napastnika. W poprzednim sezonie reprezentował barwy Wisły Kraków i Stali Mielec. Rundę jesienną spędził w Wiśle, gdzie zagrał w 5 meczach Lotto Ekstraklasy. Na wiosnę został wypożyczony do Stali Mielec dla której zagrał w 15 ligowych meczach, strzelił 4 bramki i zaliczył 1 asystę. Drzagza był jedną z kluczowych postaci, rewelacyjnie spisującej się w rundzie wiosennej Stali.

 

Łącznie na boiskach Ekstraklasy rozegrał 12 spotkań. Wcześniej grał także w KS Polkowice. W rundzie jesiennej sezonu 2015/16 w 18 meczach III ligi zdobył 21 bramek i przed transferem do Wisły był najskuteczniejszym zawodnikiem III ligi grupa III. W sezonie 2014/15 w barwach KS-u zdobył 22 bramki i miał spory udział w awansie klubu do III ligi.

 

Drugim wzmocnieniem Chojniczanki okazał się Emil Drozdowicz. 30-latek to nominalny napastnik. Może także zagrać na pozycji skrzydłowego. Z Chojniczanką związał się dwuletnim kontraktem.

 

Ostatnie półtora sezonu spędził w Wiśle Płock dla której zagrał w 8 meczach Lotto Ekstraklasy,11 meczach I ligi i 1 spotkaniu Pucharu Polski. Wcześniej był m.in. zawodnikiem Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, Polonii Bytom czy Stilonu Gorzów Wielkopolski. W swojej seniorskiej karierze najdłużej grał w klubie z Niecieczy dla której łącznie zagrał w 140 meczach i zdobył 37 bramek. W barwach Termaliki grał m.in. z Andrzejem Rybskim i Jakubem Biskupem. Na boiskach zaplecza Ekstraklasy, Drozdowicz rozegrał już 200 spotkań w których łącznie zdobył 61 bramek.

 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.