Dwa ciosy Olimpii

6 sie 2017 Udostępnij

W 2. kolejce rozgrywek Nice 1 Ligi piłkarze Olimpii Grudziądz pokonali na własnym stadionie Wigry Suwałki 2:0. Bramki dla podopiecznych Jacka Paszulewicza zdobyli Ville Salmikivi oraz Miha Goropevsek.

Pierwszy sygnał do ataku dali gospodarze. W 8. minucie na strzał zdecydował się Goropevsek, ale piłka pofrunęła nad poprzeczką bramki Wigier. W odpowiedzi z bliska uderzył  zawodnik gości, jednak świetnie interweniował Małecki. W 16. minucie Biało-Zieloni objęli prowadzenie. Kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Salmikivi i Zoch musiał wyciągać piłkę z siatki.

 

Chwilę później do bramki piłkę skierował Bogusz, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną  i nie uznał gola dla gości. W 21. minucie Olimpia podwyższyła prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Goropevsek. W 29. minucie świetną interwencją po strzale Ciechanowskiego popisał się bramkarz Wigier.

 

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy swoją szansę na drugiego gola miał Salmikivi, jednak w ostatniej chwili powstrzymał go wślizgiem Remisz. W 74. minucie Wigry były bliskie gola kontaktowego. Próba Sokołowskiego poszybowała nad bramką Olimpii. Do końca meczu gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku i wynik nie uległ zmianie.   

 


1:0 Salmikivi 16'

2:0 Goropevsek 21' 

Żółte kartki: Janicki, Feruga, Wolski - Wołkowicz. 
Sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok).


Olimpia: Małecki - Ciechanowski, Goropevsek, Žitko, Woźniak - Michalik (82' Klichowicz), Janicki (56' Wolski), Kurowski, Feruga, Kaczmarek - Salmikivi (67' Kowal). 


Wigry: Zoch - Olszewski, Remisz, Jurkowski, Bogusz - Rybicki (80' Dadok), Obst, Radecki, Gąska, Wołkowicz (70' Sokołowski) - Klimala (46' Mackiewicz). 


 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.