Druga porażka "Niebieskich"

4 sie 2017 Udostępnij

„Niebiescy” zagrali lepiej niż ze Stalą, ale nie przełożyło się to na lepszy wynik. Chorzowianie przegrali z Chrobrym Głogów 0:1.

„Niebiescy” od początku nastawili się na grę z kontry. Goście prowadzili atak pozycyjny, zaś chorzowianie czekali na szybkie ataki. To oni jednak w pierwszych 20. minutach stworzyli groźniejsze sytuacje. Najpierw dobre podanie w pole karne dostał Bartosz Nowak, ale uderzył wprost w bramkarza. Później kapitalną, indywidualną akcją popisał się Gracjan Komarnicki. Obrońca Ruchu okiwał kilku rywali i wpadł w szesnastkę. Jego strzał poszybował jednak ponad bramką. Podopieczni Krzysztofa Warzychy coraz pewniej czuli się na boisku, ale nie przekładało się to na zdecydowaną dominację. W 26. minucie to goście byli bliscy objęcia prowadzenia. Z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Mateusz Machaj. Zawodnicy z Głogowa próbowali jeszcze dobijać, ale na posterunku był Libor Hrdlicka. Pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Lepsze wrażenie pozostawili po sobie jednak „Niebiescy”.

 

Nadzieje kibiców "Niebieskich" jeszcze bardziej rozbudził Bartosz Nowak, który w 50. minucie oddał zaskakujący strzał z dystansu. Minimalnie obok słupka. Potem szansę miał Miłosz Przybecki, który wpadł w pole karne, ale dał się uprzedzić obrońcy. „Niebiescy” byli stroną przeważającą. To oni dłużej utrzymywali się przy piłce i wyglądali na bardziej żądnych bramek. Wciąż nie mieli jednak sposobu na rozegranie akcji pod polem karnym rywala. Brakowało zaskoczenia, zmiany tempa, zdecydowania. Pewnie za to prezentowali się w obronie, nie dając głogowianom okazji do rozwinięcia skrzydeł. Podopieczni Krzysztofa Warzychy atakowali. Z prawej strony piłkę dostał Przybecki, zszedł do środka i uderzył lewą nogą. Niestety nad bramką. Chwilę później zakotłowało się pod bramką Hrdlicki. Piłka nawet wylądowała w siatce po strzale Karola Danielaka, ale ten przyjmował ręką i zamiast gola zanotował na swoim koncie żółtą kartkę. W miarę upływu kolejnych minut na boisku robiło się coraz więcej miejsca. Ekipa z Cichej starała się wychodzić do przodu większą ilością zawodników i tworzyć przewagi. Wciąż nie tworzyli jednak okazji do zdobycia gola. Stworzyli za to zawodnicy Chrobrego.

 

W sytuacji sam na sam kąt skrócił jednak dobrze Hrdlicka i „Niebiescy” popędzili z kontrą, zakończoną groźnym strzałem. Z 20. metrów uderzał Nowak, ale dobrze interweniował Janicki. W końcu doczekaliśmy się bramki, niestety nie dla Ruchu. W 83. minucie Konrad Kaczmarek wykończył skutecznie dośrodkowanie z prawej strony. Gospodarze próbowali jeszcze odwrócić losy meczu. Idealną szansę miał Bartosz Nowak. Dostał piłkę na 11. metrze i wydawało się, że to musi wpaść, ale obrońca zablokował strzał. Na koniec w bardzo krótkim czasie dwie żółte kartki otrzymał Gracjan Komarnicki i w konsekwencji musiał opuścić boisko. „Niebieskim” nie udało się nawet wyrównać. Drugi mecz w Nice 1 Lidze zakończył się takim samym wynikiem, jak pierwszy.

 

SKRÓT SPOTKANIA

 

 

0:1 Kaczmarek 83'

 

Żółte kartki: Trojak, Komarnicki – Pawlik, Danielak. 


Czerwona kartka: Gracja Komarnicki za drugą żółtą, 90 min.


Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).


Mecz bez udziału publiczności.

 

Ruch: Hrdlicka – Koomarnicki, Czajkowski, Trojak, Pazio – Urbańczyk, Walski – Przybecki, Nowak, Słoma (74 Siedlik) – Arak (74 Balicki).


Chrobry: Janicki – Ilków-Gołąb, Michalski, Stolc, Danielak, Napołow (60 B. Machaj), Borecki (65 Bach), Pawlik, Szczepaniak, M. Machaj, Trytko (60 Kaczmarek). 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.