Dobre połączenie z Wilkowicami

14 lut 2018 Udostępnij

Wilkowice i Bielsko-Białą łączy droga ekspresowa S1, a dzięki współpracy Podbeskidzia z GLKS-em Wilkowice na młodych zawodników czeka autostrada do piłkarskiej kariery.

GLKS Wilkowice został klubem partnerskim Podbeskidzia. Osobą łączącą oba kluby jest oczywiście Grzegorz Więzik, były zawodnik oraz skaut Podbeskidzia obecnie jest trenerem klubu z ligi okręgowej. To z jego inicjatywy prezes Tomasz Mikołajko spotkał się z sołtysem Wilkowic Ryszardem Rączką oraz dyrektorem GOSiR-u Markiem Kubicą w celu podpisania umowy o współpracy partnerskiej.

 

– To jest bardzo miłe kiedy klub wiodący w regionie chce współpracować z klubami lokalnymi z niższych lig – skomentował zawarte porozumienie Grzegorz Więzik – Jest to świetna rzecz  dla obu stron dlatego, że w każdej chwili może w klubach regionu może trafić się bardzo uzdolniony zawodnik, a dzięki takiemu partnerstwu, trafi on automatycznie do Podbeskidzia. To niesie korzyści też w drugą stronę – promocyjne i wizerunkowe, bo to bardzo dobra promocja dla gminy Wilkowice, ale też dla klubu i jego akademii. Dzięki umowie klub z Wilkowic też pozyskał czterech młodych zawodników Podbeskidzia, którzy pomogą nam w walce o pozostanie w lidze. Na pewno będą solidnym wzmocnieniem, a sami też poznają grę w seniorach i zdobędą bezcenne doświadczenie.

 

– W ten sposób kontynuujemy rozwijanie naszej siatki klubów partnerskich w regionie. Jest ich coraz więcej i liczę, że szybko wypełnimy wszystkie białe plamy na mapie regionu i całe Podbeskidzie będzie zjednoczone w budowanie silnego piłkarskiego regionu – mówi prezes Mikołajko – Gmina Wilkowice daje nam wyraźny sygnał, że jest otwarta na współpracę z Podbeskidziem, dlatego jestem przekonany, że nie to był ostatni raz kiedy spotkaliśmy się w takim gronie, bo możliwości przed nami są naprawdę duże.

 

W wilkowickiej Akademii Młodych Wilczków trenuje ponad 200 młodych zawodników, którzy obecnie będą pod stałą obserwacją Podbeskidzia i najzdolniejsi mogą trafić do bielskiego klubu. Tak liczna grupa wychowanków zrobiła wrażenie na Więziku: Zorganizowanie tak funkcjonującej szkółki to wielki wysiłek ludzi zaangażowanych w klub takich jak sołtys pan Ryszard Rączka, oraz pan Marek Kubica, który jest dyrektorem Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji i bardzo mocno wspiera klub swoją pracą. Gmina inwestuje w sport, rozwija infrastrukturę, a są jeszcze plany na rozszerzenie obecnej bazy sportowej.

 

– Cieszę się, że została rozpoczęta taka współpraca. Najważniejsze, że usiadło się do stołu i rozpoczęło rozmowę, to oznacza chęci z obu stron. Jest wiele pomysłów i możliwości na rozwinięcie tej współpracy i wierzę, że uda się wyciągnąć z niej jak najwięcej korzyści dla obu klubów – kończy Grzegorz Więzik.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.