Derby Trójmiasta z najlepszym wynikiem w historii!

30 kwi 2024 Udostępnij
laczynaspilka.pl
Fot. lechia.pl

Mecz Lechii Gdańsk z Arką Gdynia już teraz zapowiada się nad wyraz atrakcyjnie. I nie chodzi tylko o starcie lidera z wiceliderem, ile o liczbę kibiców, która pojawi się na trybunach. Mecz obejrzy bowiem rekordowa publika na spotkaniu Fortuna 1. Ligi.

Takich derbów Trójmiasta jeszcze nie było. Zarówno z powodów sportowych, jak i atmosfery. Mecz, który odbędzie się 19 maja (godz. 20:30) na Polsat Plus Arena Gdańsk, obejrzy ponad 36 tysięcy kibiców. Oznacza, że zostanie ustanowiony nowy rekord frekwencji w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi. 

Do tej pory najwięcej sympatyków na trybuny przyciągnął pojedynek Wisły Kraków ze Stalą Mielec z sierpnia 2023 roku. Wówczas odnotowano frekwencję na poziomie 31 916. W derbach pomiędzy Lechią, a Arką pojawi się ponad cztery tysiące więcej. Już dziś wiadomo, że wszystkie wejściówki zostały sprzedane. Na ten wynik składa się 31017 osób uprawnionych do wejścia na stadion plus 1500 kibiców gości i cztery tysiące biletów rozdystrybuowanych w sprzedaży zamkniętej i rezerwacji.

„Niejako przy okazji udało się pobić rekord frekwencji na stadionie w Letnicy podczas derbów Trójmiasta. Dotychczas najwięcej kibiców na meczu Lechia Gdańsk – Arka Gdynia zasiadło 17 kwietnia 2017 roku. Wówczas frekwencja przekroczyła 28 tysięcy kibiców. Jednak wtedy nie mogła wejść zorganizowana grupa gości" – podaje serwis trojmiasto.pl 

Lechia i Arka świetnie spisują się w obecnym sezonie. Obie drużyny z Trójmiasta zmierzają w kierunku ekstraklasy. Awans mogą sobie zapewnić jednak jeszcze przed bezpośrednim meczem, co nie zmienia faktu, że stawką może być kwestia tego, kto ostatecznie wygra Fortuna 1. Ligę. W rundzie jesiennej Arka wygrała 1:0 po golu Michała Marcjanika. 

 

Czytaj więcej na laczynaspilka.pl 

ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.