Demjan odchodzi z Podbeskidzia

30 cze 2017 Udostępnij

Robert Demjan żegna się z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Zawodnik miał ogromny wpływ w największe sukcesy Górali.

Do Bielska-Białej trafił latem 2010 roku. W pierwszym meczu do bramki nie trafił, ale już drugi swój występ w Podbeskidziu okrasił dwiema bramkami, do czego później mocno przyzwyczaił bielskich fanów. Swój debiutancki sezon na polskich boiskach zakończył z wynikiem 30 meczów ligowych i dziewięciu bramek, czym walnie przyczynił się do awansu do Ekstraklasy. Do tego wyniku dołożył pięć gier i jedną bramkę w Pucharze Polski, w którym Podbeskidzie dotarło do półfinału.

 

W Ekstraklasie nadal był znaczącą postacią drużyny. Do historii klubu przejdzie jako strzelec pierwszej bramki Podbeskidzia w Ekstraklasie (1 sierpnia 2011 roku, w meczu z Jagiellonią). W historii całych rozgrywek zapisał się przede wszystkim w sezonie 2012/13, kiedy z 14 bramkami został królem strzelców rozgrywek, a ponadto, w głosowaniu zawodników wybrano go najlepszym napastnikiem i zawodnikiem całej ligi.

 

Dobra gra zaowocowała licznymi ofertami z klubów zagranicznych i Robert wybrał belgijskie Waasland-Beveren. Przed wyjazdem „Demi” obiecał, że do Bielska-Białej jeszcze wróci i zrobił to już po roku. W kolejnych dwóch sezonach rozegrał 65 meczów i zdobył 11 bramek, a po spadku z Ekstraklasy już w 1 lidze w 24 meczach zdobył 4 bramki.

 

Łącznie w sześciu sezonach Robert Demjan reprezentował Podbeskidzie w 193 meczach (licząc łącznie ligę oraz puchar), w których zdobył 46 bramek.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.