Dariusz Dudek trenerem GKS Katowice

15 paź 2018 Udostępnij

GKS Katowice sezon będzie kontynuował pod okiem Dariusza Dudka, który przejął obowiązki pierwszego szkoleniowca.

Dariusz Dudek, urodzony 7 kwietnia 1975 r. w Knurowie, karierę sportową rozpoczął w Concordii Knurów, skąd trafił do Naprzodu Rydułtowy, a następnie do GKS-u Katowice. W latach 1999-2001 rozegrał dla naszego klubu 47 spotkań, w których zdobył 5 bramek. W roku 2000 świętował z GieKSą awans do Ekstraklasy.

 

W trakcie swojej piłkarskiej kariery reprezentował także barwy Widzewa Łódź, Legii Warszawa, Odry Wodzisław i FC Vitkovice. Po zakończeniu przygody na boisku Dariusz Dudek przeniósł się na trenerską ławkę. Przez kilka sezonów był bliskim współpracownikiem Marcina Brosza w Odrze Wodzisław, a następnie w Piaście Gliwice. Prowadzony przez nich klub z Gliwic w 2012 r. wywalczył awans do Ekstraklasy. W tym okresie Dariusz Dudek uczestniczył w stażach trenerskich m.in. w Liverpoolu i Realu Madryt, dzięki czemu zdobył licencję UEFA Pro.

 

W 2016 r. dołączył do sztabu szkoleniowego Śląska Wrocław, a następnie Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. W obu klubach był asystentem trenera Mariusza Rumaka. Swoją szansę na pracę w roli pierwszego szkoleniowca otrzymał w sierpniu 2017 roku, gdy objął zespół Zagłębia Sosnowiec, z którym po serii zwycięstw w końcówce rundy wiosennej minionego sezonu 1 ligi awansował do Ekstraklasy. Z prowadzenia Zagłębia zrezygnował po 11. kolejkach bieżących rozgrywek najwyższej klasy rozgrywkowej. Teraz będzie odpowiedzialny za prowadzenie GKS-u Katowice.

 

Dariusz Dudek związał się z GieKSą umową, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2020 roku. Sztab uzupełnią Jakub Dziółka (wracający do roli drugiego trenera), Andrzej Bledzewski oraz Dawid Szwarga. Nowemu szkoleniowcowi życzymy powodzenia na ławce trenerskiej GKS-u.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.