Daisuke Matsui blisko Odry!

2 sie 2017 Udostępnij

To może być prawdziwy hit transferowy nie tylko przy Oleskiej, ale całej Nice 1 Lidze! W przyszłym tygodniu pomocnik z Japonii przejdzie w Odrze Opole testy medyczne.

Daisuke Matsui w weekend zagra pożegnalny mecz w Jubilo Iwata, a w przyszłym tygodniu – konkretny dzień nie jest jeszcze znany – przyleci do Polski. 36-letni pomocnik przejdzie badania medyczne, a po ich pomyślnym przejściu podpisać ma roczny kontrakt z Odrą Opole.

 

– Jest to zagadkowa historia nie tylko dla kibiców, ale też poniekąd dla nas samych. To bomba szczególnie marketingowa, bo Daisuke wraz ze swoją żoną są w Japonii bardzo popularni. Pamiętając jednak, że kilka lat temu był gwiazdą w Lechii Gdańsk, liczymy też, że okaże się bombą pod względem piłkarskim i bardzo pomoże nam w walce o punkty – mówi Karol Wójcik, prezes klubu z Oleskiej.

 

Piłkarza o takim CV, jakim legitymuje się Matsui, próżno w Polsce szukać poza ekstraklasą. 148 meczów i 18 goli we francuskiej Ligue 1. Występy w ekstraklasie rosyjskiej, bułgarskiej, japońskiej i polskiej…. W naszym kraju środkowy pomocnik występował jesienią 2013 roku. Dla Lechii rozegrał 16 spotkań i zdobył 4 bramki, po czym przeniósł się za 400 tysięcy euro do Jubilo Iwata. Tam jego dorobek wyniósł 78 gier i 9 goli. Teraz, w wieku 36 lat, wróci jeszcze do Polski.

 

– Daisuke chciał zakończyć karierę w Europie. Tak się składa, że znamy się z jego menedżerem, który m.in. wprowadził go na polski rynek do Lechii. Skontaktowaliśmy się i po jednej, dwóch rozmowach, narodził się temat jego gry w Odrze. Do końca sam w to nie wierzyłem, ale bardzo cieszymy się, że wybrał Opole. Nie przyjeżdża do nas dla pieniędzy. Ma zarabiać trochę powyżej naszej klubowej średniej – tłumaczy prezes Wójcik.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.