Czy przewaga Warty wystarczy na wiosnę?

18 gru 2019 Udostępnij

Historia pokazuje, że Warta Poznań musi być wiosną bardzo czujna, jeżeli chce, aby przewaga wywalczona jesienią wystarczyła do wywalczenia awansu.

Dorobek Warty Poznań to jeden z lepszych wyników w ostatnich latach. W poprzednim sezonie rewelacją był Raków Częstochowa, który na tym etapie sezonu miał 45 punktów, ale we wcześniejszych latach liderzy byli słabsi niż poznaniacy. W rozgrywkach 2017/2018 Chojniczanka Chojnice i Raków Częstochowa miały na swoim koncie 35 oczek, ale ostatecznie żadna z tych drużyn nie wywalczyła awansu.

 

Podobnie było rok wcześniej, kiedy po 20. kolejce na czele tabeli była Chojniczanka, ale tym razem z dorobkiem 37 punktów, a tuż za drużyną z Pomorza GKS Katowice. W tym przypadku także w obu klubach nie mieli powodów do radości, bo kluby nie utrzymały miejsc premiowanych awansem do końca rozgrywek. Wówczas szampany wystrzeliły w Nowym Sączu i Zabrzu, bo to właśnie drużyny z tych miast spełniły marzenia swoje i swoich kibiców. 

 

W sezonie 2015/2016 niemal od początku na czele tabeli były Wisła Płock i Arka Gdynia. Po 20. serii gier liderem była drużyna z Płocka, która... miała tyle samo punktów, co obecnie Warta Poznań. Ostatecznie Wisła awansowała z drugiego miejsca, a rozgrywki wygrała Arka. Podobnie było sezon wcześniej, kiedy prym wiodły Bruk-Bet Termalica i Zagłębie Lubin. Wówczas jednak obie drużyny wypracowały sporą przewagę nad pozostałymi. Pierwszy Bruk-Bet miał 44 punkty, a Zagłębie 41. W końcowym rozrachunku to Zagłębie wygrało ligę, a Bruk-Bet był drugi. 

 

W rozgrywkach 2013/2014 po 20. kolejce na czele znajdował się Górnik Łęczna (39 punktów), który miał przewagę pięciu punktów nad trzecią Arką Gdynia. Ta przewaga wystarczyła do tego, aby w Łęcznej mieli powody do radości na końcu sezonu. Rok wcześniej podobną przewagę miała Flota Świnoujście, której jednak nie udało się uzyskać awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Ostatecznie Flota zajęła 4. miejsce, ale liczyła się w walce o czołowe lokaty do ostatniej kolejki.

 

Jak widać, w latach 2016 - 2018 skromna przewaga, jaką miały drużyny Chojniczanki, GKS Katowice i Rakowa Częstochowa nie wystarczyły do uzyskania awansu. 4 punkty przewagi w 2014 roku nie wystarczyły do tego, aby z awansu cieszyli się w Świnoujściu. Nie jest to jednak regułą, bo w sezonie 2013/2014 awans uzyskał GKS Bełchatów, który po 20. kolejkach miał tylko dwa "oczka" przewagi nad trzecią drużyną. 3 punkty przewagi wystarczyły także Arce Gdynia (sezon 2015/2016) i Zagłębiu Lubin (2014/2015).

 

W obecnych rozgrywkach różnica pomiędzy czterema pierwszymi miejscami wynosi tylko cztery punkty. Tak naprawdę żadna z drużyn - nawet liderująca Warta Poznań nie może być pewna, że na koniec sezonu będzie miała powody do radości.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.