Czwartek w F1L: Wygrane GKS Tychy i Arki Gdynia

16 wrz 2021 Udostępnij

W czwartek w zaległej 7. kolejce Fortuna 1 Ligi GKS Tychy wygrał z Chrobry Głogów, a Arka Gdynia z GKS Katowice. Remis z kolei padł w Polkowicach, gdzie tamtejszy Górnik podzielił się punktami z Stomilem Olsztyn.

GKS Katowice - Arka Gdynia 2:4 
Bramki: Rafał Figiel 27', Patryk Szwedzik 53' - Olaf Kobacki 33', 85', Michał Marcjanik 63', Marcus Vinícius 90'

 

Aż 6 goli padło w Katowicach. Dwukrotnie na prowadzenie wychodzili gospodarze, jednak za każdym razem goście byli w stanie odpowiedzieć. W 85. minucie Olaf Kobacki w końcu dał Arce prowadzenie, a w doliczonym czasie gry gola zdobył Marcus da Silva, dla którego był to 63 gol w barwach Arki. Dzięki temu trafieniowi ofensywny pomocnik został najlepszym strzelcem w historii gdyńskiego klubu. Arka dzięki wygranej awansowała do strefy barażowej. 

 

Górnik Polkowice - Stomil Olsztyn 2:2 (0:0)
Bramki: Kajetan Szmyt 50', Mateusz Piątkowski 74' - Wojciech Reiman 59', Merveille Fundambu 68'

 

Sporo goli padło także w Polkowicach. Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze mogli prowadzić, jednak golkiper olsztyńskiej drużyny obronił uderzenie Mateusza Piątkowskiego. Prawdziwy worek z bramkami rozwiązał się w drugiej części gry. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Kajetan Szmyt, a niespełna 10 minut później wyrównał Wojciech Reiman. Poźniej za sprawą Fundambu Stomil prowadził, ale też długo nie cieszył się z tego faktu, bo wyrównał Mateusz Piątkowski. 

 

GKS Tychy - Chrobry Głogów 1:0 (0:0)
Bramka: Tomas Malec 89'

 

Czwartą wygraną z rzędu zanotował GKS Tychy, chociaż o zwycięstwo było bardzo trudno. Dopiero akcja z 89. minuty przyniosła rozstrzygnięcie. Z głębi pola w pole karne dośrodkował Łukasz Grzeszczyk, a na dalszym słupku świetnie znalazł się Tomas Malec, który uderzył w stronę bramki. Interweniować próbował jeszcze Rafał Leszczyński, ale ostatecznie futbolówka wpadła do bramki. Dla Chrobrego z kolei to 3 porażka w ostatnich 4 meczach. 

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.