Czas pożegnań w Kluczborku

30 maj 2017 Udostępnij

- Nigdy nie nazywałem tego karierą, dlatego "przygoda z piłką", to w moim przypadku adekwatne stwierdzenie - mówił po meczu MKS Kluczbork - Znicz Pruszków Łukasz Ganowicz. Obrońca już wcześniej podjął decyzję o zakończeniu zawodowego uprawiania futbolu, właśnie po tym spotkaniu.

Ceremonia pożegnania wieloletniego kapitana biało-niebieskich odbyła się tuż przed samym meczem. Najpierw jego siostra Sylwia, która jest prezesem UKS-u Lechii Dzierżoniów, w którym stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki, wręczyła mu koszulkę z herbami wszystkich klubów, w których występował.  

 

- Dostałem trochę tych suwenirów. Muszę przyznać, że rodzina oraz klub sprawili mi ogromną niespodziankę i długo będę wspominał te chwile. Byłem tym wszystkim ogromnie zaskoczony i wielki szacunek dla tych, którzy dołożyli starań, aby ten ostatni dzień mojego grania w piłkę tak mi właśnie minął - dzielił się refleksjami Łukasz. "Gana" po raz ostatni wyprowadził więc swoich kolegów z tunelu, ale też zdobył jednego z dwóch goli dla MKS-u.

 

- Etatowym wykonawcą rzutów karnych jest w zespole Rafał Niziołek, lecz on sam wziął do rąk piłkę i oddał mi ją, żebym to ja strzelał. Chłopcy porozumiewawczo przytaknęli i udało się trafić. Rafałowi i drużynie należą się wielkie ukłony, gdyż dali mi szansę postawienia przysłowiowej kropki nad "i", tych sześciu lat spędzonych w MKS-ie - dodał.

 

Dziękujący za występy przy Sportowej prezes Wojciech Smolnik dał wszystkim do zrozumienia, że rozstaje się z zawodnikiem tylko na chwilę. - Okazało się, że po zakończeniu "kariery" ja i klub możemy sobie coś konkretnego zaproponować, a szczegóły powinniśmy doprecyzować w ciągu najbliższych godzin. To trochę niesamowite, jeśli chodzi o pożegnania na naszym krajowym podwórku. Dziś wydaje mi się, że był to idealny moment na powieszenie butów na kołki. Okoliczności spadku drużyny do 2 ligi do przyjemnych nie należały, ale nie zamierzałem już dalej "męczyć towarzystwa", mazać się i podjąłem męską oraz przemyślaną decyzję, najlepszą z możliwych - uzasadnił swój wybór.

 

- Łukasz Ganowicz powinien być wzorem, szczególnie dla młodych zawodników - podkreślił reprezentujący urząd burmistrza Kluczborka, przewodniczący rady miejskiej Janusz Kędzia.

 

- Rzeczywiście, łza zakręciła mi się w oku. Już jak wsiadałem do auta aby udać się na mecz, było we mnie tyle emocji, że już wtedy wzbierały się one we mnie. "Co jest?" - zadawałem sobie pytanie, lecz kiedy już poczułem atmosferę spotkania i wybiegłem na rozgrzewkę, doszedłem jakoś do siebie. Wiem, że i tak muszę jeszcze ochłonąć i znaleźć sposób na swoje podziękowania. Trochę tych klubów i trenerów było... Póki co, serdeczne dzięki składam wszystkim ludziom związanym z MKS-em Kluczbork! To był najpiękniejszy okres tej przygody! - zakończył.  

 

 

Tylko do 30 czerwca w barwach MKS-u Kluczbork występować będzie Mohamed Essam. Na prośbę zawodnika klub wyraził zgodę na rozwiązanie z nim umowy za porozumieniem stron. Przypomnijmy, że Egipcjanin na Sportową przyszedł w przerwie zimowej ze Stali Stalowa Wola i podpisał półtoraroczny kontrakt, lecz zamierza powrócić do ojczyzny.   Występujący na pozycji napastnika gracz wystąpił w 10 meczach i zdobył dwa gole.

 

 

Bramkarz Wojciech Kaczmarek i napastnik Tomasz Chałas nie będą brani pod uwagę przy podejmowani decyzji kadrowych przy kompletowaniu kadry na następny sezon. Obu zawodnikom 30 czerwca kończą się umowy z MKS-em Kluczbork, które podpisali podczas zimowej przerwy w rozgrywkach. Kaczmarek rozegrał przy Sportowej 8 spotkań, Chałas na placu gry zameldował się w 9 meczach. ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.