Ciekawostki 7. kolejki

13 wrz 2017 Udostępnij

Przed nami zaległe spotkania 7. kolejki. Przygotowaliśmy dla Was ciekawostki związane z tymi meczami.

26 lat - tyle na zwycięstwo na Stadionie Ludowym czekają piłkarze GKS Katowice. Ostatni raz GKS wygrał w Sosnowcu w 18 maja 1991 roku! jedynego gola zdobył wtedy Szewczyk.

 

Zagłębie Sosnowiec w obecnym sezonie u siebie wygrało dwa spotkania. Jeden raz schodzili z boiska pokonani. W trzech meczach na Ludowym Zagłębiacy stracili tylko jedną bramkę. Jest to najlepszy wynik w całej lidze. Sposób na bramkarza Zagłębia znalazł na razie tylko Marcin Woźniak z Olimpii Grudziądz, a było to na inaugurację, 29 lipca!

 

Mecz Olimpii Grudziądz z Podbeskidziem Bielsko-Biała będzie bezpośrednim spotkaniem pomiędzy najlepszą i najgorszą defensywą w lidze. Biało-Zieloni stracili do tej pory zaledwie trzy bramki.

 

Z kolei Górale w siedmiu spotkaniach stracili aż 14 goli, co daje średnio dwa stracone gole na mecz. Dla pocieszenia, Podbeskidzie u siebie straciło tylko dwie bramki spośród wymienionych 14.

 

Olimpia do tej pory strzeliła w lidze sześć bramek. Każdą z nich strzelił inny zawodnik.

 

Spotkanie Stali Mielec z Puszczą Niepołomice miało pierwotnie odbyć się 1 września. Jak wiemy nie odbyło się z powodu powołań do reprezentacji. Co ciekawa z obydwu drużyn zostali powołani bramkarze. Radosław Majecki bronił w zremisowanym 0:0 meczu ze Szwajcarią. Z kolei Staniszewski stał między słupkami w przegranym meczu z Włochami aż 1:6.

 

Spotkanie będzie wyjątkowe dla obecnego trenera Puszczy Niepołomice - Tomasza Tułacza. Mielec to miasto rodzinne szkoleniowca. Dla drużyny Stali, Tułacz rozegrał 126 spotkań w których strzelił 11 goli. 

 

W czwartek, po 40 latach przerwy, Ruch zagra o punkty z GKS Tychy. Będzie to 8. pojedynek obu zespołów w historii i pierwszy na zapleczu Ekstraklasy.

 

Mecz Ruch Chorzów - GKS Tychy będzie pierwszym oficjalnym spotkaniem nowego trenera "Niebieskich" - Juana Romana Rocha.

 

Zarówno "Niebiescy", jak GKS Tychy czekają na zwycięstwo w lidze od 4. kolejki. Ruch wygrał wtedy u siebie ze Stomilem Olsztyn 3:1, a tyszanie okazali się lepsi od Drutex-Bytovii Bytów 1:0. ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.