Chrobry wzmacnia defensywę

4 lip 2017 Udostępnij

23-letni obrońca Przemysław Stolc został wypożyczony z Arki Gdynia. Umowa będzie obowiązywać przez rok.

Przemysław Stolc pochodzi z Gdyni i przez ostatnie długie lata, dokładnie od 2007 roku, występował w Arce, powoli przechodząc przez poszczególne etapy. Grał w juniorach, następnie w czwarto- i trzecioligowych rezerwach, by w końcu dojść do poziomu pierwszej drużyny. Debiutował w marcu 2015 roku w pierwszej lidze. Rozegrał 90 minut w meczu, w którym Arkowcy pokonali GKS Tychy 4:0. Od tego momentu grał niemal w każdym spotkaniu i w każdym wychodząc na boisko w wyjściowej jedenastce.

 

Rok później cieszył się już z awansu swojego klubu do ekstraklasy, choć w zwycięskim zespołowo sezonie 2016/17 grał raz tu, raz tam. To znaczy etapami - kilka meczów w trzeciej lidze w rezerwach, kilka w czołowej ekipie (uzbierało się ich w sumie 16, włącznie z pojedynczym występem w Pucharze Polski), i tak do końca. W wygranym 2:1 spotkaniu z Olimpią Grudziądz zdobył bramkę z rzutu karnego, swoją pierwszą na tym poziomie. W minionym sezonie był zawodnikiem szerokiej kadry ekstraklasowca. Jesienią zaliczał zawody w PP i ligowy debiut w końcówce pojedynku ze Śląskiem Wrocław. Częściej w Lotto Ekstraklasie pokazywał się wiosną - 5-krotnie, z czego w czterech meczach od początku. W sumie rozgrywki kończył z sześcioma spotkaniami w Ex. i pięcioma w PP. 

 

Można powiedzieć, że do pierwszego zespołu Arki stopniowo wprowadzał go trener Grzegorz Niciński, coś widząc w tym chłopaku. Najpierw do pierwszej ligi, następnie do ekstraklasy. W momencie, w którym Arkowców przejął trener Leszek Ojrzyński, Stolc na boisku już się nie pojawił, choć klub przedłużył niedawno z nim kontrakt myśląc o zbieraniu prze niego doświadczenia poprzez wypożyczenie. Teraz Niciński i Stolc razem mają okazję współpracować w Chrobrym.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.