Chrobry wygrywa rzutem na taśmę!

22 maj 2017 Udostępnij

Ostatnia akcja meczu przesądziła o ty, że Chrobry pokonał u siebie Wigry Suwałki. Po tym zwycięstwie zespół z Głogowa jest niemal pewny pozostanie w Nice 1 Lidze.

Jako pierwsi zaatakowali gospodarze, ale po wrzutce Łukasza Szczepaniaka Paweł Wojciechowski przeniósł piłkę ponad bramką. Dopiero w 30. minucie było coś kolejnego godniejszego uwagi. Groźnie zrobiło się za sprawą Damiana Kądziora, którego strzał po długim rogu był jednak niecelny. W 35. minucie interweniował za to golkiper Wigier - Hieronim Zoch, ale nie dał się zaskoczyć przymierzającemu z kilkunastu metrów Sebastianowi Boneckiemu.

W końcówce optyczną przewagę osiągnęli goście i parokrotnie było niebezpiecznie. Po akcji na szczęście blokowanych w ostatnim momencie Kamila Adamka i Vaclava Cverny interweniował Anatoli Gospodinov, a później Frank Adu Kwame z woleja uderzył niecelnie.

W 60. minucie Chrobry wyszedł na prowadzenie. Chwilę wcześniej przed polem karnym faulowano Mateusza Machaja, a z tego miejsca wstrzelił się Sebastian Bonecki. Przyjezdni odpowiedzieli w 74. minucie, po rzucie rożnym. Po wrzutce strzelali na raty, ale to drugie uderzenie - Mateusza Radeckiego - było celne.

Chrobry w końcówce przycisnął. Nie jakoś mocno, lecz wystarczająco. Już w doliczonym czasie gry ruszył z kontrą. Całe metry na boku pokonał Mateusz Machaj i już bliżej linii końcowej posłał futbolówkę wzdłuż bramki. W odpowiednim miejscu był na boisku znalazł się Konrad Kaczmarek i rzutem na taśmę zapewnił klubowi zwycięstwo!

Co ciekawe, jesienny mecz z Wigrami zakończył się remisem 2:2 po bramce Seweryna Michalskiego w... 90 minucie. W tej rundzie to już drugie zwycięstwo w takich okolicznościach. Wcześniejsze, derby w Legnicy, rozstrzygnął w taki sposób Mateusz Machaj.