Chrobry otrzyma ponad milion z ministerstwa!

30 maj 2017 Udostępnij

Chrobry Głogów S.A. otrzyma od Ministerstwa Sportu i Turystyki 1 276 500 zł z programu modernizacji infrastruktury sportowej. Ministerstwo pozytywnie rozpatrzyło wniosek Chrobrego obejmujący modernizację bazy sportowej na os. Piastów Śl. Był jednym ze 103 pozytywnie zaopiniowanych wniosków na łącznie 252, które wpłynęły do MSiT.

- Środki będą rozłożone na trzy transze. Pierwszą otrzymamy w tym roku, drogą w kolejnym, a ostatnią na początku 2019 roku - mówi prezes Chrobrego S.A. Emilia Szajowska. - Połowa sumy zostanie przeznaczona na budynek zaplecza piłkarskiego, z szatniami, magazynem, salą odpraw czy pomieszczeniami dla trenerów. Dzięki drugiej części powstanie boisko treningowo-rekreacyjne z naturalną nawierzchnią. Przetarg na nie planujemy ogłosić jeszcze w tym roku, bo samo pozwolenie na budowę już jest.

 

- Warto dodać, że w pięćdziesięciu procentach to dzięki wsparciu miasta mogliśmy taki wniosek złożyć - kontynuuje prezes Chrobrego. - Miasto wpisało do WPF na 2018 rok 800 tysięcy złotych z przeznaczeniem na budynek zaplecza. Dotacja w pięćdziesięciu procentach będzie zwrotna i stąd mamy środki na kolejną realizację. Na projekt dwóch boisk z trybunami, pełnowymiarowego spełniającego warunki licencji na rozgrywki czwartej ligi oraz boiska typu orlik. Jeśli ze strony miasta będzie zapewnienie niezbędnych środków, w 2019 roku zwrócimy się z kolejnym wnioskiem na ten etap modernizacji bazy.

 

Jako pierwszy do użytku oddany zostanie budynek zaplecza. We wtorek rozpoczęła się procedura związana z odbiorem. Oficjalne otwarcie planowane jest na czerwiec.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.