Chrobry nowym liderem!

19 sie 2017 Udostępnij

W 4. kolejce Nice 1 Ligi Biało-Zieloni ulegli Chrobremu Głogów 0:1. Gola na wagę zwycięstwa w 90. minucie zdobył Mateusz Machaj. Od 31. minuty Olimpia musiała grać w dziesięciu po czerwonej kartce dla Mihy Goropevska.

Pierwsza część gry nie należała do najciekawszych - mało sytuacji bramkowych i dużo fauli. Za swoje przewinienia w 31. minucie boisko z czerwoną kartką opuścił Miha Goropevsek i goście w tej części gry raz poważnie zagrozili bramce Olimpii, kiedy to Danielak złamał akcję do środka i uderzył z około 16. metrów, jednak piłka  trafiła w poprzeczkę. w 34. minucie Koval z Kaczmarkiem rozegrali dwójkową akcję, którą strzałem z ostrego kąta zakończył Ukrainiec. Piłkę z problemami na rzut rożny odbił wówczas Małecki.

W drugiej części spotkania goście od początku ruszyli do ataków, a jeden z nich uderzeniem z ok. 16 metrów zakończył Szczepanik. Ostatnie 20 minut meczu mocno ożywiło trybuny. Najpierw Szczepanik zgrał w pole karne do Danielaka, a ten z około 11 metrów przestrzelił. Kilka chwil później Biało-Zieloni rozegrali kombinacyjną akcję, którą płaskim strzałem z pola karnego zakończył Klichowicz. Janicki zachował się jak należy i pewnie złapał piłkę.

W 79. minucie po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją ręki na boisku pojawił się Nildo! Kibice mieli nadzieję, że on odwróci losy meczu, ale tak się nie stało. W 90. minucie Mateusz Machaj oddał niesygnalizowane uderzenie z dystansu, które wpadło do siatki Małeckiego. Dzięki zwycięstwu Chrobry objął pozycję lidera Nice 1 Ligi.