Chrobry II Głogów - najmłodszy zespół w Polsce na szczeblu centralnym

23 lut 2023 Udostępnij

W poprzednim sezonie Fortuna 1 Ligi Chrobry zajął drugie miejsce w promującej stawienie na młodzieżowców klasyfikacji Pro Junior System. Kontynuuje to Chrobry II, który był pierwszy w tym zestawieniu w 4 Lidze i jest pierwszy nawet po awansie do 3 Ligi. Tylko jeden „centralny” zespół przekroczył do tej pory barierę 20 000 punktów i jest nim w Polsce właśnie Chrobry II.

W minionym sezonie Chrobry II Głogów po raz pierwszy w historii wygrał rozgrywki 4 Ligi i awansował na poziom centralny. Chrobry jest jednym z dwóch klubów Fortuna 1 Ligi mających swoją drugą drużynę na tym poziomie rozgrywkowym (drugim jest ŁKS Łódź). Na 24 zawodników tworzących jej szeroką kadrę, 22 to młodzieżowcy i wychowankowie. Wielu z nich do dziś mogłoby występować w rozgrywkach juniorskich.

 

- I choć początkowo decyzja o przybraniu takiego kształtu zespołu wydawała się wysoce ryzykowna, to dziś wiemy, że była opłacalna. Stawiamy na młodzież i zamierzamy nadal podążać w tym kierunku - mówi trener Chrobrego II Sebastian Górski, który mając 33 lata sam należy do młodych szkoleniowców. I dodaje: - Pomysł na taki projekt rozwijał się w naszych głowach. Wiedzieliśmy, że będzie to duże wyzwanie i poniekąd ryzyko. Żeby się przekonać, musieliśmy spróbować, zaryzykować, wziąć odpowiedzialność. Otrzymaliśmy zaufanie ze strony zarządu i podjęliśmy się zadania. Dziś obserwując z boku widzimy efekty. Z perspektywy czasu, oceniając rozwój naszych zawodników, uważam że decyzja była trafna. Wyzwania motywują, a drugi zespół w takim młodym kształcie z pewnością do takich wyzwań należy. Dziś jesteśmy mądrzejsi o te doświadczenia i w ten sposób silniejsi. Jesteśmy bogatsi o pewne spostrzeżenia i wierzymy, że korzyści zarówno dla zawodników, jak i klubu będą wartościowe. Mamy jasno sprecyzowany plan na przyszłość i na tym się skupiamy

 

 

To wszystko było bardzo widoczne podczas ostatniego meczu Fortuna 1 Ligi. Chrobry pokonał Chojniczankę Chojnice 3:1, a w pierwszym zespole w rozgrywkach ligowych zadebiutował kolejny młody zawodnik w ostatnim czasie występujący w „dwójce” - Albert Zarówny.

 

Formalnie mający status wychowanka piłkarz rozegrał pełne 90 minut i zebrał pozytywne opinie. W kadrze na poprzednie spotkanie znalazło się aż sześciu młodzieżowców przez ostatnie lata szkolących się w klubie, uczniów i absolwentów Szkoły Mistrzostwa Sportowego Chrobry Głogów. Poza Albertem Zarównym, w tym sezonie debiutował także Miłosz Jóźwiak, już na tym etapie rozgrywek mający 17 spotkań i 2 gole. Przez ostatnie półtora roku wnpierwszoligowej drużynie występowali i występują też Dominik Piła, Maksym Iwanowicz, Eryk Pieczarka, a w tegorocznych sparingach Natan Malczuk, Bartek Szafer, Jakub Korolewicz, Maciej Maćkowiak, Szymon Bartlewicz i Adrian Tworzydło. Dwóch ostatnich to 17-latkowie, z którymi klub w tym miesiącu podpisał profesjonalne kontrakty.
 
 
Pro Junior System to program Polskiego Związku Piłki Nożnej mający na celu premiowanie młodzieżowców, a w szczególności wychowanków w rozgrywkach seniorów.

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.