Carlos Alberto Peña piłkarzem GKS Tychy

18 mar 2019 Udostępnij

Były zawodnik szkockiego Rangers F.C., uczestnik Mistrzostw Świata i dwukrotny mistrz Meksyku. Tak prezentuje się CV nowego zawodnika GKS Tychy. Po pozytywnym przejściu testów medycznych Carlos Alberto „Gullit” Peña złożył podpis pod kontraktem, który będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku, z opcją przedłużenia przez tyski klub o kolejne dwanaście miesięcy.

Były zawodnik szkockiego Rangers F.C., uczestnik Mistrzostw Świata i dwukrotny mistrz Meksyku. Tak prezentuje się CV nowego zawodnika GKS Tychy. Po pozytywnym przejściu testów medycznych Carlos Alberto „Gullit” Peña złożył podpis pod kontraktem, który będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku, z opcją przedłużenia przez tyski klub o kolejne dwanaście miesięcy.

- Zawodnika o takim potencjale i umiejętnościach w naszym klubie jeszcze nie było.  Dla Carlosa gra w Tychach będzie jednak nowym rozdziałem. Musi udowodnić wszystkim, ale przede wszystkim sobie, że jest w stanie ponownie wrócić na najwyższy poziom. Dla nas niezwykle istotny jest fakt, że skonstruowaliśmy kontrakt w taki sposób, że ryzyko tego transferu jest ograniczone do minimum - mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

 

Od kilku miesięcy Tyski Sport S.A. prowadzi rozmowy z przedstawicielami gminy Puebla. Miasto w środkowym Meksyku może zostać sponsorem głównym GKS Tychy. 


 - Naszym głównym celem jest zabezpieczenie interesów klubu. Rozmowy z przedstawicielami Puebli cały czas trwają. Delegacja z Meksyku zobaczyła na żywo mecz hokeistów GKS Tychy i wizytowała również Stadion Miejski. Ważnym krokiem było podpisanie przez Prezydenta Tychów listu intencyjnego z władzami Puebli. Współpraca zakłada m.in wzajemną promocję miast, stworzenie programu stypendiów, działania w obszarze turystyki i rozwój młodych talentów - dodaje Grzegorz Bednarski.


Na razie jednak głównym obiektem zainteresowania jest nowy zawodnik „Trójkolorowych”, blisko 29-letni pomocnik Carlos Alberto Peña Rodriguez. Głównie może występować jako środkowy i ofensywny pomocnik. W lidze meksykańskiej miał status gwiazdy. Z Club Leon dwukrotnie zdobywał mistrzostwo kraju. W sumie w jego barwach rozegrał 164 spotkania, w których zdobył 42 bramki i zanotował 10 asyst. W swoim kraju został wybrany również najlepszym piłkarzem rozgrywek.

 

- Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem do Polski i będę mógł tutaj zagrać. Na pewno nie jest to dla mnie krok w tył. Przebywam  w waszym kraju od trzech tygodni. Generalnie bardzo się mi się tu podoba i cieszę, że będę miał okazję trenować w takim zespole - podkreśla Carlos „Gullit” Peña, nowy piłkarz GKS Tychy.

 

Znakomitą dyspozycję Peni zauważyli działacze Rangers F.C. 19-krotny reprezentant Meksyku trafił do Szkocji w lipcu 2017 roku za blisko trzy miliony euro. Wystąpił w 14 spotkaniach i pięciokrotnie wpisywał się na listę strzelców. Jego kontrakt obowiązywał do końca czerwca 2020 roku, ale po zmianie trenera Pena został wypożyczony do Cruz Azul. W lipcu ubiegłego roku trafił do innego meksykańskiego klubu - Necaxa.

 

W lutym menedżer szkockiego zespołu, Steven Gerrard poinformował piłkarza o rozwiązaniu kontraktu. Tym samym mierzący 178 centymetrów pomocnik został wolnym zawodnikiem i po zamknięciu okienka transferowego mógł podpisać kontrakt z GKS Tychy.

 

">ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.