Bondarenko i Straus - aktualny i były reprezentant zawitali w Stomilu

29 sty 2020 Udostępnij

Jeden to aktualny młodzieżowy reprezentant Polski (Mateusz Bondarenko), drugi w przeszłości też występował w młodzieżowej kadrze (Jonatan Straus). Stomil stawia na czołowego obrońcę 2 ligi oraz zawodnika ogranego na poziomie ekstraklasy. Co z tego wyniknie?

Mateusz Bondarenko kibicom piłkarskim bardziej znany jest zapewne z gry z orzełkiem na piersi niż z występów w Skrze Częstochowa. 20-latek znalazł się jesienią w kadrze Jacka Magiery, grał w pięciu spotkaniach w ramach turnieju Elite League, dostał też szansę w towarzyskim spotkaniu z Norwegią. To, że znalazł uznanie w oczach trenera reprezentacji, zawdzięcza dobrej grze w 2 lidze - wystąpił w 18 spotkaniach Skry, w żadnym z nich nie był zmieniany. U selekcjonera Magiery miał wysokie notowania. Teraz jego akcje nie powinny spaść, tym bardziej w sytuacji, gdy zmienił ligę na wyższą. Najbliższą rundę spędzi na wypożyczeniu w Fortuna 1 Ligi. Prawa do zawodnika posiada Legia, która wypożyczyła go Skrze. 

 

- Był wyróżniającym się piłkarzem 2 ligi. W Skrze robiło się dla niego już zbyt ciasno. Długo go obserwowaliśmy, zanim zdecydowaliśmy się na transfer. Byliśmy chociażby na meczach kadry Jacka Magiery w Chojnicach i Bytowie. W meczu ze Szwajcarią strzelił nawet gola głową po rzucie rożnym. Zrobiliśmy wywiad środowiskowy, żeby wiedzieć z jakim charakterem mamy do czynienia. W szatni musi wszystko grać. To dobrze sprawdzony przez nas zawodnik, gra w sparingach, więc wygląda na to, że już się w pełni wkomponował w zespół - mówi dyrektor sportowy Stomilu Sylwester Czereszewski.

 

O miejsce w składzie "Dumy Warmii" powalczy także Jonatan Straus. 25-latek długie lata spędził w Jagiellonii Białystok, której barwy reprezentował w ekstraklasie. W najwyższej klasie rozgrywkowej zaliczył kilkadziesiąt występów. W sezonie 2017/18 trafił do Sandecji Nowy Sącz, następnie zawitał do Wigier Suwałki. Ostatnio grał w Legionovii Legionowo. W 1. kolejce tego sezonu spotkał się na boisku z Bondarenką. Wtedy nyli przeciwnikami, dziś są kolegami z drużyny. Skra wygrała 2:0, Straus operował na lewej stronie obrony i taką rolę ma pełnić w drużynie Piotra Zajączkowskiego. 

 

- W przypadku Strausa ważne jest doświadczenie. To piłkarz lewonożny, a takiego nam brakowało. Potrzebowaliśmy zawodnika, który umie wprowadzić piłkę do gry, podłączyć się do akcji ofensywnych. Ma dobre dośrodkowanie, jest groźny przy stałych fragmentach gry, co jesienią u nas kulało. Ten transfer jest więc podyktowany wieloma potrzebami. Bondarenko natomiast wzmocni rywalizację na środku obrony. Wprawdzie stoperów nam nie brakuje, ale często traciliśmy jakiegoś piłkarza z tej formacji w wyniku nadmiaru żółtych kartek, kontuzji. Chcieliśmy się zabezpieczyć. Wiążemy z nim przyszłość, jeśli Legia nie będzie widziała go w swoim dalszym planie, to mamy możliwość pierwokupu - podkreśla Czereszewski.

 

O ile Bondarenko jest aktualnym reprezentantem Polski, o tyle Straus był nim w latach 2013-15. W kadrze U-20 strzelił nawet gola przeciwko Włochom w meczu w ramach Turnieju Czterech Narodów. - Chcemy odmładzać zespół. Nawet za moich czasów nie było szans na to, aby ściągnąć pięciu nowych zawodników. Teraz jest to możliwe. Możemy pozyskiwać konkurencyjnych zawodników dla tych, których mamy - kończy dyrektor sportowy olsztynian. ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.