Bolesna przegrana Olimpii

29 maj 2017 Udostępnij

Olimpia Grudziądz przegrała ostatni mecz w tym sezonie na własnym stadionie. Porażka oznacza, że szanse Biało-Zielonych na awans są już tylko matematyczne. GieKSa przerwała serię dwóch spotkań bez zwycięstwa i pierwszy raz wygrała w Grudziądzu!

Olimpia świetnie rozpoczęła niedzielne starcie. To zespół Biało-Zielonych przeważał od początku spotkania i stwarzał sobie mnóstwo dogodnych sytuacji. Dobrze wyglądała współpraca Adama Banasiaka z Danielem Ferugą. To oni oddali kilka groźnych strzałów z dalszej odległości, ale zawsze na posterunku stał Sebastian Nowak.

Po jednym rzucie rożnym blisko strzelenia piłki do bramki był Kasperkiewicz, jednak ponownie lepszy okazał się bramkarz gości. Kolejne minuty to kolejne okazje Biało-Zielonych. Najpierw po indywidualnej okazji strzał zza pola karnego oddał Damian Michalik, a po tej akcji po dużym zamieszaniu strzał oddawał Woźniak, ale nad bramką. Do końca połowy grudziądzanie przeważali.

Druga odsłona meczu to całkiem inna gra Olimpii. Obie strony nie stwarzały sobie zbyt dobrych okazji. Aż do momentu, gdy Foszmańczyk wpadł w nasze pole karne i został sfaulowany przez "Ciechana".

Sam poszkodowany podszedł do "jedenastki" i pewnie strzelił w prawy róg bramkarza. Goście prowadzili 1:0. Grudziądzanie starali się szybko odwrócić los spotkania i doprowadzić do remisu, ale brakowało spokoju i dokładności. Gra zaczęła robić się szarpana i to Katowice lepiej prezentowały się po strzelonej bramce.

Drużyna z Katowic wychodziła z groźnymi kontrami i jedna z nich została zamieniona na drugą bramkę dla przyjezdnych. Z prawej strony boiska z dalszej odległości strzelał Tomasz Foszmańczyk i zdobył swoją drugą bramkę. W ten sposób zakończyło się ostatnie spotkanie w tym sezonie w Grudziądzu.

Mecz był 50. ligowym spotkaniem trenera Jacka Paszulewicza jako pierwszego szkoleniowca Biało-Zielonych.