Beniaminek znowu namieszał!

22 maj 2017 Udostępnij

Po serii trzech wyjazdów z rzędu Zagłębiacy wrócili na Stadion Ludowy. Rywalem podopiecznych Dariusza Banasika była Stal Mielec, która zagrała skutecznie i zgarnęła punkt.

Na początku starcia brakowało trochę tempa w rozgrywaniu naszych akcji, a było to spowodowane taktycznym zagraniem przeciwnika. Stal umiejętnie ustawiała się na swojej części boiska i owocnie przerywała ataki już przed polem karnym. Jednym z pierwszych zagrożeń był celny, wart odnotowania strzał Łukasza Matusiaka - z dużej odległości - ale stojący między słupkami Tomasz Libera nie miał prawa się pomylić.

 

W 28. minucie Konrad Budek przegrał pojedynek z Szymonem Sobczakiem i sfaulował go w polu karnym. Sędzia musiał wskazać na "wapno". Mocnym uderzeniem w środek bramki popisał się Aleksandar Kolew i wyprowadził gości na prowadzenie.

 

Radość beniaminka nie trwała zbyt długo, ponieważ chwilę później Tomasz Nowak do spółki z Martinem Pribulą dał wyrównanie! Tor lotu piłki po uderzenie "Nowaczka" zmienił "Pepik" i futbolówka wpadła do siatki, ocierając się jeszcze od słupka. Libera nie miał jakichkolwiek szans.

 

Po przerwie nie było widać większego zdecydowania, a Stal co kilka minut próbowała zadać cios. Ze stojącej piłki okazję miał Wojciech Łuczak, ale strzał przeleciał nad murem i nad poprzeczką. Minutę później groźnie wpadł w pole karne Martin Pribula! Słowak zakręcił dwóch defensorów z Mielca, ale jego uderzenie lewą nogą przeleciało tuż obok słupka.

 

W ostatnich minutach Wojciech Łuczak pojawił się wpadł w pole karne i wycofał w kierunku Michała Fidziukiewicza. Po małym zmieszaniu piłka trafiła pod nogi snajpera, lecz ten długo zastanawiał się jak sfinalizować akcję i w końcowym rozrachunku stracił futbolówkę.

 

SKRÓT SPOTKANIA

 

 

0:1 Kolew 29' k.

1:1 Pribula 35'

Żółte kartki: Marciniec, Lech.

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

Zagłębie: Szumski - Budek, Najemski, Bogusławski, Udovicić - Milewski (62' Fidziukiewicz), Matusiak - Bartczak (78' Ryndak), Nowak, Pribula (66' Michalak) - Łuczak.

Stal: Libera - Kiercz, Sulewski, Milekić, Marciniec (75' Buczek), Sobczak, Panayotov, Lech (60' Drzazga), Kolew (65' Radulj), Getinger, Sadzawicki.ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.