Beniaminek ograł GieKSę!

12 sie 2017 Udostępnij

W meczu 3 kolejki Nice 1 Ligi piłkarze Puszczy Niepołomice pokonali na wyjeździe drużynę GKS-u Katowice 1:2.

Pierwszy sygnał do ataku dał Mateusz Kamiński w 15. minucie po dośrodkowaniu Rafała Kulińskiego, gdy ładnym strzałem z główki próbował zaskoczyć w bramce Marcina Staniszewskiego. Golkiper gości instynktowną interwencją uratował zespół przed piłką pewnie zmierzającą do siatki przy lewym słupku. Dwie minuty później powinno być 2:0. Niestety dla katowiczan Jakub Yunis nie trafił w polu karnym w światło bramki, a dobijający Andreja Prokić był na spalonym. Bliski bramki był także Paweł Mandrysz, ale w 19. minucie zamykając akcję Yunisa przymierzył nad poprzeczką.

Po okresie przewagi GieKSy do głosu próbowała dojść Puszcza. W 25. minucie przed dobrą okazją stanął Robert Ziętarski, jednak jego strzał z okolic linii szesnastki został w ostatniej chwili zablokowany przez defensywę GKS-u. Na cztery minuty przed końcem niepołomiczanie jeszcze raz mogli sięgnąć po trafienie, lecz wrzutkę Dawida Nowaka niecelnie wykończył strzałem głową Marcin Stefanik. Do przerwy nie oglądaliśmy bramek.

Po zmianie stron GKS szybko objął prowadzenie. Ładną indywidualną akcją popisał się w 48. minucie  Paweł Mandrysz, a błąd defensywy Puszczy na piątym metrze wykorzystał Grzegorz Goncerz. Z zimną krwią przymierzył płasko przy lewym słupku i dał GKS-owi pierwszą bramkę.

Zawodnicy Puszczy nie dawali jednak za wygraną. W 65. minucie po akcji prawą stroną i dośrodkowaniu, najwyżej w polu karnym wyskoczył wprowadzony Marcin Orłowski i skierował piłkę w prawy róg, doprowadzając do wyrównania. Kluczowy moment nastąpił jednak w 86. minucie, kiedy Dawid Ryndak otrzymał podanie w pole karne i strzałem przy lewym słupku ustalił wynik spotkania. 

 

 

1:0 Goncerz 48'

1:1 Orłowski 65'

1:2 Ryndak 86'

 

Żółte kartki:  Goncerz - Uwakwe.

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Kąty Wrocławskie).

 

GKS Katowice: Nowak - Mokwa, Kamiński, Midzierski, Mączyński - Mandrysz, Klemenz, Kuliński, Goncerz (77' Plizga), Prokić (46' Cerimagić) - Yunis (74' Kędziora).

 

Puszcza Niepołomice: Staniszewski - Czarny, Ziętarski (59' Orłowski), Kotwica (74' Uwakwe), Domański, Stefanik, Ryndak, Nowak (88' Furtak), Stawarczyk, Bartków, Mikołajczyk.

 

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.