Artur Derbin trenerem GKS Tychy

26 lip 2020 Udostępnij

Koniec sezonu 2019/2020 dla tyskiej drużyny przyniósł jednocześnie najważniejszą informację przed kolejnymi rozgrywkami, które ruszą już w sierpniu. Funkcję pierwszego trenera GKS będzie pełnił Artur Derbin, który podpisał kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2021 roku, zawierający opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

43-letni szkoleniowiec w swojej zawodniczej karierze występował m.in. w Zagłębiu Sosnowiec, którego jest wychowankiem, ale także Beskidzie Andrychów, czy Górniku 09 Mysłowice. W 2011 roku rozpoczął karierę trenerską, od funkcji grającego szkoleniowca Unii Dąbrowa Górnicza. Następnie blisko trzy lata spędził w Zagłębiu, gdzie najpierw był asystentem, później tymczasowym trenerem, aż w końcu pierwszym szkoleniowcem. Sosnowiecki klub poprowadził łącznie w 38. meczach.

 

Po krótkim epizodzie w Chojniczance Chojnice, w kwietniu 2018 roku Artur Derbin został szkoleniowcem drugoligowego wówczas GKS Bełchatów. W trakcie ponad dwuletniej pracy wywalczył z bełchatowskim klubem awans na zaplecze PKO BP Ekstraklasy, a łącznie prowadził „Brunatnych” w 69. spotkaniach drugiej i pierwszej ligi.

 

- Szukaliśmy młodego, ambitnego trenera, dla którego sukces w postaci awansu z GKS Tychy może się stać przełomowym momentem kariery. Istotna była również znajomość realiów 1. ligi. Artur Derbin spełnia te kryteria. Z uwagą przyglądałem się jego pracy w Sosnowcu, Chojnicach i Bełchatowie. Stara się ciągle rozwijać, korzysta z nowinek technologicznych, pogłębia wiedzę przy okazji wizyt w zagranicznych klubach – charakteryzuje nowego szkoleniowca Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

 

Chcemy kontynuować proces odmładzania zespołu i wprowadzania do drużyny kolejnych nowych twarzy. Trener Derbin pokazał, że potrafi to robić, o czym świadczą transfery takich zawodników jak m.in. Damian Michalski, Przemysław Zdybowicz czy Damian Kocyła do klubów Ekstraklasy. Przed nami wyjątkowo krótka letnia przerwa, ale wierzę, że umiejętnie wykorzystamy ten czas i kolejny sezon dostarczy nam wiele pozytywnych emocji – dodaje sternik piłkarskiej sekcji tyskiego klubu.

 ZOBACZ RÓWNIEŻ
NOTATKA/UWAGI dot. strony dla newsa:
Utworzona została siatka, w lewej kolumnie siatki powinien znaleźć się button kierujący do wszystkich aktualności. 
W drugiej kolumnie siatki został wstawiony nagłówek oraz html - zamiast html może być mapowany paragraf.
Należy wykonać szablon dla struktury newsa, który będzie wyświetlał social media, zdjęcie nagłówkowe, treść posta wraz ze zdjęciami. 
Poniżej jest dodatkowy html poza siatką, w którym powinna znaleźć się galeria.